Festiwal Fantastyki Twierdza 2019 | Giżycko Wydarzenie zakończone!

Festiwal Fantastyki Twierdza 2019
Giżycko

Piąta edycja festiwalu, który ma do dyspozycji niezwykły zabytkowy obiekt z XIX wieku: Twierdzę Boyen. Miejsce pełne zakamarków, wałów, umocnień i zróżnicowanych wysokości terenu tworzy niepowtarzalny klimat, w którym wszelkiego rodzaju gry nabiorą zupełnie nowego wymiaru. Już samo siedzenie w klimatycznej Karczmie zabierze Was w podróż do innych uniwersów. Na festiwalu znajdziecie blok RPG, LARP, konkurs AlterEgo Twierdza: cosplay i projekty strojów – tym razem z nagrodą publiczności; blok literacki: spotkania z autorami, spotkania ze sławami fantastyki, blok popkulturowy: spotkania, panele dyskusyjne i pokazy z udziałem reżyserów i aktorów; blok artystyczny: sesje zdjęciowe i wystawy; potężny Games Room (planszówki, karcianki); gry terenowe, prelekcje; blok warsztatowy; projekcje filmów niezależnego kina związanego z fantastyką; strefę fantastycznych wystawców z ich niepowtarzalnym asortymentem. Wieczory spędzicie przy ogniskach lub w klimatycznej karczmie – z której będzieci mogli obserwować sobotnie koncerty.

Na Twierdzy znajdziecie także Fantasmagorium: przestrzeń, gdzie fantastykę poczujecie wszystkimi zmysłami. To miejsce łączące krainę fantasy, a a niej tor wiedźmiński, wioskę tolkienowską i kawiarnię z 1001 nocy oraz Bitwę RagnarOK! – gdzie wcielicie się w postać średniowiecznego wojownika. Znajdziecie tu postnuklearną Zonę ze Stalkerami oraz tor taktyczny. Dla odważnych będzie dostępna prawdziwa strzelnica. Najmłodsi w Szkrabstrefie będą się doskonale bawić pod opieką naszych animatorów i w trakcie przygotowanych dla nich konkursów. Dla wszystkich posiadaczy karnetów przygotowaliśmy bezpłatny sleeproom. Twierdza gości u siebie wszystkie nurty fantastyki i wszystkie możliwe uniwersa! Ogranicza nas tylko wyobraźnia!

Podstawowe informacje

Festiwal Fantastyki Twierdza 2019

Miasto: Giżycko
Adres: Twierdza Boyen w Giżycku Turystyczna, Giżycko
Rok: 2019
Data: 6 wrzesień o 14:00 - 8 wrzesień o 16:00

Tematyka: Fantastyka, RPG, LARPy, Cosplay

Ceny i rodzaje biletów

 • KARNET - III PULA - 50 zł
 • KARNET RODZINNY - III PULA - 120 zł
 • PAKIET SPECJALNY:BILET+KOSZULKA+TORBA+WEJŚCIE - III PULA - 110 zł

Niezbędne linki

Informacje o konkursie cosplay

Data: 7 wrzesień o 19:00


Miejsce: Nieznane

Jury konkursu cosplay:

Weź udział - niezbędne linki:

Dodatkowe informacje:

Podczas festiwalu Twierdza (6-8.09.2019., Giżycko) odbędą się aż dwa konkursy kostiumowe! W odpowiedzi na Wasze prośby postanowiliśmy powrócić do formuły scenicznej, czyli konkursu AlterEgo, umożliwiającego uczestnikom pokazanie się przed szerszą publicznością, ale nie rezygnować przy tym z „Nagrody publiczności” mierzonej żetonami, gdzie każdy uczestnik konwentu jest swego rodzaju jurorem.

- Żeby zapisać się na konkurs sceniczny AlterEgo, należy wysłać zgłoszenie do godziny 23:59 31.08.2019. Zgłoszenia wysyła się za pośrednictwem formularza, dostępnego na stronie festiwaltwierdza.pl.

- Żeby walczyć o nagrodę publiczności konkursu AlterEgo, wystarczy przyjść na konwent i chodząc w kostiumie, kolekcjonować żetony, które w wyrazie uznania podarują Ci uczestnicy. To bardzo proste!

Twierdza to fajny, serdeczny konwent pełen dobrych prelekcji, śpiewów do rana, luzackiej atmosfery i niekończącej się imprezy. To miejsce zrzeszające wielu fotografów i modeli alternatywnych, dlatego jest nie tylko świetną okazją do pokazania stroju, ale też nauczenia się nowych rzeczy o pozowaniu na sesjach, modelingu itp. Nawet jeśli nie przepadacie za rywalizacją, może Was zainspirować. ?

Do zobaczenia!

Informacje o punktach programu

Pełen program znajdziesz tutaj.

 1. Coscon: Lumi Eve i crystal art

  Prowadzący: Issabel Cosplay & other
  Data: 6 wrzesień o 19:00
  Miejsce: Warsztatowa II
  Dodatkowe informacje:

  Dodaj swojemu kosti umowi magii za pomocą diód ledowych oraz poznaj sposoby na rozproszenie ich światła dzięki piance Lumi EVA i kryształów z worbli crystal art!

 2. Coscon: pianka EVA - od wykroju po zbroje!

  Prowadzący: Violet Cosplay i Issabel Cosplay & other
  Data: 7 wrzesień o 11:00
  Miejsce: Warsztatowa II
  Dodatkowe informacje:

  Jak stworzyć elementy kosti umu czy broni z pianki eva i innych materiałów termoplastycznych. Od wykroju po malowanie. Własne referencje i pomysły mile widziane! Na warsztatach nauczymy się tworzyć szkice, wykroje i w końcu gotowe elementy zbroi z pianki EVA. Omówimy różne sposoby na jej utwardzanie, gruntowanie i malowanie. Mile widziane własne referencje – stwórzmy razem element twojego kostiumu!

 3. Cosplay płaci moje rachunki - czyli jak zarobić na swoim hobby?

  Prowadzący: Violet Cosplay
  Data: 7 wrzesień o 13:00
  Miejsce: Prelekcyjna 1
  Dodatkowe informacje:

  Violet opowie jak zamienić swoje hobby (niekoniecznie tworzenie kosti umów) na źródło zarobku. Podyskutujemy o możliwościach w kraju i za granicą, jak zacząć i ile pracy trzeba włożyć, żeby zobaczyć efekty. Opowiem też o papierologii i wpadkach, byście wy mogli ich uniknąć. Zachęcam do zadawania pytań!

 4. Jak zmienić swoją twarz - Magia charakteryzacji

  Prowadzący: Małgorzata Mięsiak
  Data: 8 wrzesień o 10:00
  Miejsce: Warsztatowa II
  Dodatkowe informacje:

  O tym co warto wiedzieć i czego unikać w charakteryzacji, jak zorganizować się na larpa i kilka cennych rad, które oszczędzą nasz portfel. Na prelekcji będzie można posłuchać, ale i zobaczyć jak pracuje się z różnymi produktami do charakteryzacji.

Data ostatniej modyfikacji: 7 czerwca 2020

Relacje i galerie z poprzednich edycj:

Poprzedni

Hikari 2019 | Poznań

Następny

Pilkon 2019 | Piła

Hej! Widzisz błąd techniczny lub merytoryczny na stronie? Proszę, zgłoś go nam!

  This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

  Nie chcę wysyłać formularza... zamknij!