Pyrkon 2019 - Fantastyczne Miejsce Spotkań | Poznań Wydarzenie zakończone!

Pyrkon - Fantastyczne Miejsce Spotkań
Poznań

Pyrkon to przede wszystkim ludzie – fani fantastyki, twórcy, producenci, wystawcy i… Ty, ponieważ Pyrkon to fantastyczne miejsce spotkań. Odwiedź nas koniecznie! 🙂

DLACZEGO WARTO BYĆ NA PYRKONIE?
PONIEWAŻ…
Liczba uczestników festiwalu jest ogromna - od 600 osób w roku 2000 do ponad 43 000 w roku 2018

W najbliższej edycji będziemy mieli do dyspozycji ponad 14 000 m2 powierzchni wystawienniczej z książkami, komiksami, odzieżą, gadżetami i wszystkim, co kochają geeki 😉

Festiwal posiada bogatą tradycję – w 2019 roku będzie miała miejsce już XIX edycja. Dopisz w nim swoją historię 🙂

Pyrkon to bogactwo wyboru i miejsce pełne różnorodności – dziesiątki sal wypełnionych warsztatami, wykładami, wystawami, konkursami i pokazami cosplay

Festiwal rokrocznie odwiedzają najbardziej znani twórcy fantastyki – wśród naszych gości znalazły się sławy takie jak: Felicia Day, Jon Bailey, Jessie Cox, Charles Stross, Graham Masterton czy Dmitry Glukhovsky

Podstawowe informacje

Pyrkon - Fantastyczne Miejsce Spotkań

Miasto: Poznań
Adres: MTP, ul. Głogowska 14, Poznań
Rok: 2019
Data: 26 kwiecień o 10:00 - 28 kwiecień o 18:00

Tematyka: Fantastyka, Manga i Anime, Gry komputerowe, Gry planszowe, RPG, LARPy, Cosplay, Komiksy, Filmy, Seriale

Ceny i rodzaje biletów

 • 3 dniowy (przedsprzedaż do 31 marca) - 99 zł
 • 3 dniowy - 119 zł
 • Piątek - 49 zł
 • Sobota - 69 zł
 • Niedziela - 39 zł
 • Piątek (Dzieci od 6. do 12. roku życia) - 25 zł
 • Sobota (Dzieci od 6. do 12. roku życia) - 35 zł
 • Niedziela (Dzieci od 6. do 12. roku życia) - 20 zł

Niezbędne linki

Informacje o konkursie cosplay

Data: 27 kwiecień o 15:30


Miejsce: Sala Ziemi

Jury konkursu cosplay:

Weź udział - niezbędne linki:

Dodatkowe informacje:

Konkurs kostiumowy Maskarada przeznaczony jest dla twórców fantastycznych przebrań – zarówno cosplayerów, jak i osób projektujących z własnej wyobraźni. To miejsce, gdzie postaci znane z komiksów, książek, filmów czy gier na chwilę stają się częścią rzeczywistości. Trzygodzinne show pełne pięknych strojów, świateł i opowieści prowadzi Jakub Ćwiek.

Informacje o punktach programu

 1. SMOCKOWANIE W COSPLAYU - WARSZTATY

  Prowadzący: Anna "Anuszka" Kręglewska
  Data: 26 kwiecień o 18:00
  Miejsce: Sala Warsztatowa
  Dodatkowe informacje:

  Smockowanie to bardzo prosta, ale efektowna technika manipulacji tkaniną, która pozwala wyczarować piękne trójwymiarowe hafty przy użyciu jedynie igły i nitki. Na warsztatach dowiesz się o możliwościach i ograniczeniach smockowania, stworzysz swoją własną próbkę i zaprojektujesz wzór do późniejszych ćwiczeń. Jeśli tworzysz stroje lub po prostu interesujesz się szyciem, to ten punkt programu na pewno Ci się spodoba. Wszystkie materiały zapewnia prowadząca.

 2. BO JA CHCĘ INACZEJ!- CZYLI O PROJEKTACH WŁASNYCH

  Prowadzący: Sylwia "Czarny kot" Brzostowska
  Data: 26 kwiecień o 19:30
  Miejsce: Sala Dla Początkujących
  Dodatkowe informacje:

  Czasami patrząc na postać stwierdzamy- czegoś mi tu brakuje, lub postać, która jest zwierzęciem, przypadnie nam do gustu i chcielibyśmy zobaczyć ją w ludzkiej formie. Ewentualnie chcemy stworzyć zupełnie nowego bohatera. Jednak równie często powstają pytania: jak to zrobić, czy można, czy wypada, czy inni nie będą źli, że chce się coś zmienić w istniejącej postaci? Zatem przekonajmy się razem i odpowiedzmy na te pytania oraz prześledźmy proces tworzenia projektu własnego od pomysłu do finalnej postaci. I tego, jak być z nich dumnymi!

 3. COSPLAY VS REAL LIFE - HOW TO FIND THE BALANCE?

  Prowadzący: Julia "issabel" Syczewa, Adrianna "daiyamondo" Mac, Piotr "Qyosuke" Quell, Aleksandra "Shappi" Tora, Krzysztof "Arctus" Pielaszek
  Data: 26 kwiecień o 20:00
  Miejsce: Aula Dalekowschodnia
  Dodatkowe informacje:

  Join for a meeting with famous cosplayers from Poland and the Netherlands as they talk about their experiences trying to balance their everyday life and crafting pastime. Coming from different backgrounds - varying countries, ages, occupations and lengths of their practice - they share one particular interest: the love for cosplay. How to deal with managing time, finances and social life in this situation? Hear their stories and ask them questions.

 4. COSFAMOUS! THE MARKETING TOOLS FOR YOU [ENG/PL]

  Prowadzący: Emy "Shiaya" Jager
  Data: 26 kwiecień o 22:00
  Miejsce: Aula Dalekowschodnia
  Dodatkowe informacje:

  Always wanted to be CosFamous? Shiaya, a Marketing and Communications specialist in daily life, will go over the easy trades and tricks that will give you a head start in your online presence. This panel will cover how you set yourself as a brand, how you can communicate best with your audience and will teach you some simple hacks to social media.

 5. MAKING OF EXTREME COSTUMES

  Prowadzący: Thomas DePetrillo
  Data: 27 kwiecień o 10:30
  Miejsce: Sala Filmowo - Serialowa
  Dodatkowe informacje:

  Thomas DePetrillo started making "Extreme" costumes 22 years ago, mostly for Halloween costume contests. He joined the cosplay community in 2009 with his first of 6 Bumblebee cosplays. Since that point he has made cosplay his full time career, and employs a team under him. Come and learn more about Extreme Costumes and how they are made.

 6. ANIME COSPLAY - SKĄD JEST TA POSTAĆ?

  Prowadzący: Piotr "Thorrek" Dudek
  Data: 27 kwiecień o 11:30
  Miejsce: Sala Konkursowa 1
  Dodatkowe informacje:

  Wszyscy kochamy cosplay. Niektórzy lubią się po prostu przebierać, inni sami tworzą swoje stroje i paradują w nich na konwentach. Tak naprawdę tylko nieliczni prezentują się na konkursach i zdobywają za to pochwały oraz nagrody. Jednak wszyscy lubimy ich oglądać, robić sobie z nimi zdjęcia, czy po prostu pochwalić za strój. W tym konkursie będą zdjęcia osób, które przebrały się za postacie ze świata anime, a Waszym zadaniem jest rozpoznanie kto to jest i z jakiego tytułu pochodzi.

 7. COSPLAY I FOTOGRAFIA W VICTORIAN VOGUERS

  Prowadzący: Igor "Ponczk" Górecki, Edyta "Eowina Fly" Sokół
  Data: 27 kwiecień o 12:30
  Miejsce: Sala Dla Początkujących
  Dodatkowe informacje:

  Czym jest cosplay i po co ludzie się przebierają? Jaki strój wybrać, z czego i jak go wykonać? Jak zrobić steampunkową broń? W jaki sposób wykorzystać kostium i zorganizować sesję fotograficzną? Na te pytania znajdziesz odpowiedź w trakcie prezentacji. Obejrzysz nasze stylizacje i rekwizyty steampunkowe, wiktoriańskie, wywodzące się z mang, średniowiecza czy też tradycji meksykańskich. Tu poznasz Lady Mechanikę, steampunkowe wiktorianki, Geralta, Ciri, Yennefer, La Catrinę, zwiadowców z Attack on Titan, Totoro oraz postacie z Penny Dreadful czy Peaky Blinders.

 8. COSPLAY PARTY

  Prowadzący: Natalia "Hemmerling" Konkol
  Data: 27 kwiecień o 16:00
  Miejsce: Scena Bloku Dziecięcego
  Dodatkowe informacje:

  Dorośli mają swoją Maskaradę, a dzieciaki Cosplay Party! Nieważne czy strój jest zrobiony samodzielnie czy kupiony w supermarkecie. Tu będzie można się nim pochwalić! Dodatkowo na wszystkie dzieci czekają tańce, zadania do wykonania i drobne upominki. Zapraszamy do zabawy!

 9. JAK ROZPOCZĄĆ PRZYGODĘ Z COSPLAYEM?

  Prowadzący: Anna "Arshania" Klemenska
  Data: 27 kwiecień o 17:00
  Miejsce: Sala Dla Początkujących
  Dodatkowe informacje:

  Chcesz wykonać swój pierwszy cosplay? A może masz już za sobą doświadczenie, ale chcesz zrobić to lepiej? Czy zastanawiasz się, jak cosplayerzy wykonują swoje bronie czy elementy pancerza? Gdzie najlepiej zaopatrzyć się w cosplayowe materiały oraz jak z nimi pracować? I w jaki sposób najlepiej pozować do zdjęć? Jeśli chcesz się tego dowiedzieć - zapraszamy na spotkanie z cosplayerką Arshanią! Nie zabraknie sprawdzonych trików, dobrych rad i technik, które możecie wykorzystać później do tworzenia własnych strojów!

 10. COSPLAY KONTRA ŻYCIE - JAK JE ZE SOBĄ POGODZIĆ?

  Prowadzący: Dorian "makbeth" Siemiankowska, Katarzyna "kairi" Siedlecka, Katarzyna "miko cosplay" Skonecka, Łukasz "leoo" Białozor, Anna "Arshania" Klemenska, Piotr "Qyosuke" Quell, Anna "NONA Industries" Nowicka, Agnieszka "Keicho" Muczke
  Data: 27 kwiecień o 21:30
  Miejsce: Aula Dalekowschodnia
  Dodatkowe informacje:

  Fantastyczny świat cosplayu - jak go pogodzić ze swoim "normalnym" życiem? Jak znaleźć czas i pieniądze na rozwój w tym hobby? Z jakimi problemami zmagają się cosplayerzy? W panelu tym udział wezmą bardziej i mniej znane osobistości świata cosplay o różnych doświadczeniach - posłuchaj ich historii i zadaj im pytania!

 11. COULD MY COSPLAY BE ILLEGAL?

  Prowadzący: Szymon "Consigliere" Makuch
  Data: 28 kwiecień o 10:30
  Miejsce: Sala Filmowo - Serialowa
  Dodatkowe informacje:

  Nowadays we often hear and read about copyright infringements. That is why you probably sometimes wonder if running around in Lord Vader's outfit, when Lucasfilm is suing everyone for everything, is safe. Usually big companies do not attack participants of conventions, but does it mean we have nothing to worry about? It turns out that it is not so simple. We will talk about, when and who was sued for costumes from "Star Wars", why creators of Pokemon threatened the organizers of the cosplay party, and also, can you create costumes for others?

 12. WARSZTATY COSPLAYOWE - KOCIE USZKA

  Prowadzący: Laura "Norge" Czerwinski
  Data: 28 kwiecień o 13:00
  Miejsce: Sala Warsztatowa
  Dodatkowe informacje:

  Zaczynasz cosplay, szykujesz się na Maskaradę, twoja postać ma uszka i akurat nie wiesz jak je ugryźć, żeby wyglądały dobrze? A może po prostu lubisz zwierzęce uszka jako dodatek? Przyjdź na warsztaty i naucz się jak wykroić, wykończyć i zamocować perfekcyjne uszka! Będziemy wykonywać przykładowe uszka, ale jeśli potrzebujesz konkretnych kolorów do cosplayu, wystarczy, że przyniesiesz swoje materiały i będziemy działać!

Data ostatniej modyfikacji: 7 czerwca 2020

Relacje i galerie z poprzednich edycj:

Poprzedni

Konwent Fantastyki KoKon 2019 | Konin

Następny

Sakurakon VII | Opole

Hej! Widzisz błąd techniczny lub merytoryczny na stronie? Proszę, zgłoś go nam!

  This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

  Nie chcę wysyłać formularza... zamknij!