10 pytań do… Walking Dad Forge

10 pytań do… Walking Dad Forge

Gronky to cosplayer pochodzący z Wrocławia, znany jako Walking Dad Forge. Poza tworzeniem cosplayów w swojej kuźni, zajmuje się również prowadzeniem kanału YouTube Cosplay Campfire o tematyce cosplayowej, gdzie ukazywały się między innymi wiadomości cosplayowe. Gronky wcielił się w wiele ciekawych postaci, między innymi Marcusa Fenixa z Gears of War, Kapitana Amerykę z uniwersum Marvela, Pogromcę z For Honor oraz Szarego Jedi z Gwiezdnych wojen, który powstał według jego własnego pomysłu. W swoich kostiumach często bierze udział w konkursach cosplay, a ostatnio mogliśmy go podziwiać w Dream Cosplay Show oraz CosplayON.

Szary Jedi | Gwiezdne wojny - Cosplayer: Walking Dad Forge, zdjęcie: MLC Foto | zobacz całą galerię

Ulubiona książka lub autor literacki?

Generalnie kiedyś jako członek fandomu dużo czytałem i wiele książek mnie ujęło. Pamiętam, jak chłonąłem Nienackiego, Mastertona, Norton, Żelaznego, Herberta, Lovecrafta, Gibbsona czy Howarda, ale największe wrażenie zrobiły na mnie dzieła J.R.R. Tolkiena, którego to “Hobbita”, jako lekturę szkolną, czytałem w szkole podstawowej. Ale chciałbym też wspomnieć o książce Roberta Szmidta - “Szczury Wrocławia. Kraty”, w której jestem ja jako ja 🙂

Najpiękniejsze miasto w Polsce, Europie, na Świecie?

Wrocław. Jeśli kiedyś będzie okazja, to mogę Was oprowadzić 🙂

Marvel czy DC?

Tutaj jest bardzo ciężki wybór, bo w każdym z tych uniwersów znajduję coś dla siebie. Ale ostatecznie chyba DC. Choć cosplayowo wcielam się akurat w postać z Marvela.

Ulubiona postać z uniwersum Marvela lub DC?

LOBO! Main man! Zaraz po nim Batman. No i jeszcze Steve Rogers.

Ulubiona potrawa?

Flaki! Kiedyś myślałem, że sushi, ramen czy chimichanga, ale gorące, pikantne flaczki robią robotę.

Cosplayer lub idol, na którym się wzorujesz?

Największym moim wzorem był zawsze mój ojciec. A cosplayowo inspiruje mnie Maul i Odin Abbot.

Star Wars czy Star Trek?

Starship Troopers!

Wymarzony wypoczynek?

W warsztacie lub pracowni, tworząc, klejąc i malując. Nic tak nie odpręża mnie, jak kreatywna praca, z muzyką w tle, nad własnym, wymarzonym projektem, w którym właśnie znowu pokonałem swoją niewiedzę i osiągnąłem kolejny, mały sukces.

Czego byś użył do zrobienia cosplayu na bezludnej wyspie?

Z cosplayem na bezludnej wyspie było by ciężko ze względu na brak motywacji, jaką jest widownia. Myślę, że bym się na tyle rozleniwił, że cosplay biblijnego Adama byłby szczytem moich możliwości.

Kim chciałeś być, gdy byłeś mały?

Chciałem być Lukiem Skywalkerem, latać na tych ścigaczach między drzewami i walczyć mieczem świetlnym! Potem chciałem być rysownikiem, pisarzem, kajakarzem. Potem raperem, dilerem. Co moda, to ja jak chorągiewka, widziałem tam moją potencjalną przyszłość 🙂

Conqueror | For Honor - Cosplayer: Walking Dad Forge, zdjęcie: Max Gronowski | zobacz całą galerię
Marcus Fenix | Gears 5 - Cosplayer: Walking Dad Forge, zdjęcie: MLC Foto | zobacz całą galerię