Ruszyły zgłoszenia do konkursu cosplay na Foconie

Ruszyły zgłoszenia do konkursu cosplay na Foconie

Dobra wiadomość dla cosplayerów spragnionych konkursowych wrażeń. Ruszyły zgłoszenia na konkurs cosplay, który odbędzie się 25 kwietnia 2021 podczas internetowego konwentu Focon. Konkurs jest przeznaczony dla cosplayerów oraz fotografów cosplayowych, którzy swoje prace mogą zgłaszać w następujących kategoriach: “Najlepszy cosplay - konkurs ogólny”, “Cosplay na kwarantannie” oraz “Najlepsza fotografia cosplayowa”. W każdej kategorii do wygrania jest nagroda pieniężna w wysokości 200 zł, a ponadto w kategoriach “Najlepszy cosplay” oraz “Cosplay na kwarantannie” do wygrania jest kurs online makijażu u Anna Donica Studio Urody.

Żeby wziąć udział w konkursie, należy przeczytać regulamin oraz wypełnić formularz zgłoszeniowy i wysłać go do dnia 20.04.2021 roku. Finał konkursu odbędzie się 25.04.2021. Więcej informacji znajdziecie na oficjalnej stronie konwentu online Focon oraz w regulaminie konkursu.

Czym jest Focon?

Focon to konwent internetowy na żywo, które odbędzie się w dniach 24 - 25 kwietnia tego roku na stronie internetowej focon.pl. Podczas dwóch dni konwentu uczestnicy będą mogli wziąć udział w prelekcjach, spotkaniach z gośćmi, panelach dyskusyjnych, konkursie cosplay, a nawet spotkać się w wirtualnej knajpie konwentowej i po prostu porozmawiać z innymi uczestnikami konwentu. Całe wydarzenie opiera się o narzędzie do organizowania konferencji Google Meet, które pozwala tworzyć spotkania do 250 uczestników jednocześnie i wszystko odbywa się na żywo. Wykorzystanie Google Meet pozwala każdemu uczestnikowi brać czynny udział w danej atrakcji, dlatego warto zaopatrzyć się w mikrofon oraz kamerę, albo dołączać do atrakcji za pomocą smartfonu. 

Jeśli nie możecie wziąć udziału w Foconie na żywo, to wszystkie materiały zostaną nagrane i udostępnione później w mediach społecznościowych konwentu online Focon.

Focon, czyli Fantasy Online Convention został objęty patronatem medialnym Cosplaytime.pl!

Źródło: link, link.