Zwycięzcy Fantasmagoria 2021: Konkurs Cosplay Online

Zwycięzcy Fantasmagoria 2021: Konkurs Cosplay Online

Fantasmagoria 2021: Konkurs Cosplay Online za nami. W sobotę, 13 marca po godzinie 16 rozpoczęła się transmisja na żywo ze studia Stowarzyszenia Fantasmagoria Gniezno, gdzie prowadzący Artur i Wiktoria pokazali widzom fantastyczne prace nadesłane przez cosplayerów i fotografów cosplayowych. W każdej z trzech kategorii mieliśmy dwunastu uczestników. Cosplayerzy mieli okazję zaprezentować się w kategorii “najlepszy cosplay” oraz “najlepszy film na TikToku”, natomiast fotografowie walczyli o główną nagrodę w kategorii “najlepsze zdjęcie cosplayowe”. Na cosplayerów czekały jeszcze dwie nagrody specjalne: Nagroda Dyrektora Miejskiego Ośrodka Kultury w Gnieźnie Dariusza Pilaka oraz Nagroda od Project: League, czyli wioski League of Legends.

Poznajmy jury konkursu cosplay na Fantasmagoria 2021

Zwycięzców w poszczególnych kategoriach wybierało jury, w którego skład wchodzili:

Paulina Lewandowska - instruktorka i choreograf grup tanecznych “No Name” i “Arabeska” oraz jedna z tancerek grupy salsowej “Los Locos”. Zasiada w jury konkursu cosplay podczas Fantasmagorii już od kilku lat.

Aleksandra “Shappi” Tora - polska cosplayerka, wielokrotna reprezentantka Polski i laureatka międzynarodowych konkursów cosplay. Cosplayem zajmuje się od ponad dekady, tworząc naprawdę fantastyczne kostiumy. Cosplayową wiedzą dzieli się na swoim kanale YouTube, którego odcinki możecie śledzić również na łamach Cosplaytime.pl. Ponadto uczestniczy w wielu konwentach, prowadząc prelekcje, zasiadając w jury, czy też organizując konkursy cosplay.

Daria “Darima Cosplay” Wróblewska - dwukrotna triumfatorka konkursu cosplay podczas konwentu fantastyki Fantasmagoria. Dzięki wygranej w poprzedniej edycji w lutym 2020, zasiadała w jury w tegorocznej edycji. Cosplayem zajmuje się od 2016 roku. Uwielbia występy na żywo, a podczas nich wciela się głównie w postaci z mangi oraz różnych animacji. Jej występy nie raz wywołały zachwyt wśród publiczności.

Aleksandra “Blue Hunter” Golińska - fotografka cosplayowa, którą od lat można spotkać podczas “stacjonarnych” konwentów Fantasmagoria w Gnieźnie. Zainteresowała się fotografią cosplayową, ponieważ zobaczyła w niej nową drogę rozwoju. Podczas sesji cosplayowych stara się uchwycić jak najlepiej charakter fotografowanej postaci. Wciąż poszukuje nowych wyzwań, chcąc doskonalić swoje umiejętności. Zdjęcia Blue Hunter, możesz również zobaczyć na łamach naszego portalu.

Najlepsze zdjęcie cosplayowe

W kategorii dla fotografów cosplayowych jury nagrodziło cztery prace. Wyróżnienie otrzymała Karolina Tul - Fotografia, za fantastyczne zdjęcie Ahri w wersji The Baddest z League of Legends, w którą wcieliła się cosplayerka Vris.

Ahri w wersji The Baddest z League of Legends | Cosplayer: Vris, Fotograf: Karolina Tul - Fotografia, źródło.

Trzecie miejsce zdobył Michał Kondeja za zdjęcie Jokera (fem) z fantastycznego filmu z 2009 - Joker. W postać Jokera wcieliła się cosplayerka Szyjąc Muzykę.

Joker | Cosplayer: Szyjąc Muzykę, Fotograf: Michał Kondeja, źródło.

Drugie miejsce zdobył najaktywniejszy członek naszej grupy na FB - Czas na Cosplay, fotograf Ivanov photo adventures za fantastyczne zdjęcie Lary Croft z serii gier Tomb Raider, w którą wcieliła się cosplayerka Maggie Pie.

Lary Croft z Tomb Raider | Cosplayer: MaggiePie, Fotograf: Ivanov photo adventures, źródło.

Pierwsze miejsce i puchar konkursu cosplay Fantasmagoria 2021 zdobyła Purin za zdjęcie Evelynn w wersji The Baddest z gry League of Legends, w którą wcieliła się osobiście.

Evelynn w wersji The Baddest z League of Legends | Cosplayer: Purin, Fotograf: Maskey, Edycja: Purin, źródło.

Źródło: link, link.