Stwórz swój własny cosplay z Among Us!

Stwórz swój własny cosplay z Among Us!

Among Us to wieloosobowa gra komputerowa z 2018 roku, w której gracze wcielają się w członków załogi oraz oszustów. Inspiracją do stworzenia gry była dobrze znana wszystkim uczestnikom konwentów towarzyska gra Mafia. Niezależna gra studia InnerSloth -  Among Us, która przeniosła znaną z Mafii mechanikę w kosmos, nie cieszyła się na początku dużą popularnością - aż do sierpnia 2020, gdy jej popularność nagle zaczęła wzrastać, między innymi dzięki streamerom. Gra z 2018 roku, we wrześniu 2020 stała się prawdziwym hitem z liczbą pobrań wynoszącą 100 mln. Dzięki ogromnej popularności i bardzo pozytywnemu odbiorowi ze strony recenzentów, w październiku 2020 stała się najczęściej pobierana grą na AppStore. Among Us w 2020 zdobyło również kilka branżowych nagród. Podczas gali Golden Joystick Awards produkcja otrzymała nagrodę dla “najbardziej przełomowej gry”, a podczas The Game Awards otrzymała dwie nagrody: dla “najlepszej gry mobilnej” oraz “najlepszej gry wieloosobowej”.

Gra zdobyła serca internautów i w sieci zaczęło pojawiać się mnóstwo komiksów, fanartów i memów z kolorowymi postaciami członków załogi. Myślę, że gdyby nie pandemia, na terenie wielu konwentów uczestnicy biegaliby w charakterystycznych kolorowych skafandrach, a konwentowe granie w Mafię miałoby zupełnie inny charakter niż dotychczas.

Na uczestnictwo w konwentach przyjdzie nam jeszcze chwilę poczekać, ale dzięki filmowi z kanału Odin Makes, każdy może stworzyć swój własny skafander w ulubionym kolorze. Odin, czerpiąc inspirację z nadmuchiwanego kostiumu T-Rex, który często można spotkać podczas konwentów, stworzył nadmuchiwany cosplay z gry Among Us.

Cosplay Among Us wygląda niesamowicie, a jeśli planujesz zrobić swój skafander, to musisz koniecznie odwiedzić sklep Odina na Etsy, gdzie znajdziesz wykrój w cenie ok. 24 zł. 

Czekam na konwentowe granie w Mafię w nadmuchiwanych skafandrach z Among Us!

Źródło: link.