Zwycięzcy BlizzCon 2021 Community Showcase!

Zwycięzcy BlizzCon 2021 Community Showcase!

Podczas tegorocznej edycji BlizzCon 2021 Community Showcase zdobywcą nagrody w kategorii Best in Show Cosplay Award oraz Blizzard Character został belgijski cosplayer Hartigan Cosplay, który przygotował niesamowity cosplay postaci z World of Warcraft, znanej jako Bolvar Fordragon. Kostium Fordragona przygotowany przez Hartigana to prawdziwe dzieło sztuki odwzorowane w najmniejszym szczególe, co znakomicie pokazuje porównanie jego cosplayu z grafiką referencyjną.

Cosplay vs Character | Cosplayer: Hartigan Cosplay, fotograf: Nieznany, źródło.

Cosplay vs Character | Cosplayer: Hartigan Cosplay, fotograf: Nieznany, źródło.

Na kanale YouTube Hartigana, możecie zobaczyć film, który ukazuje długi proces zakładania kostiumu Bolvara Fordragona. Cosplay posiada w sobie sporo elektroniki do wytwarzania efektów świetlnych oraz dymnych.

W trakcie pokazu cosplayerzy mogli zaprezentować się w kilku kategoriach: Weapons & Armor, Blizzard Character, Traditional Creation, Modern Creation, Best in Show Cosplay Award oraz również w kategorii Digital Storytelling. Zwycięzcę Blizzard Character oraz Best in Show Cosplay Award już znamy, ale laureaci pozostałych kategorii również pokazali wspaniałe kreacje.

W kategorii Weapons & Armor zwyciężyła hiszpańska cosplayerka Anhyra · Cosplay & Art, która wcieliła się w przywódczynię Barbarzyńców z Diablo 4.

Przywódczyni Barbarzyńców z Diablo IV | Cosplayer: Anhyra · Cosplay & Art, Fotograf: Zona Otaku, źródło.

W kategorii Traditional Creation laureatem został niemiecki cosplayer Nils Beardfoot, który wcielił się w Arthasa Menethila, Króla Lisz.

Arthas Menethil, Króla Lisz | Cosplayer: Nils Beardfoot, Fotograf: Nieznany, źródło.

W kategorii Modern Creation zwyciężyła Panterona Cosplay, cosplayerka z Trynidadu i Tobago, która wcieliła się w królową Neptulon the Tidehunter.

Neptulon the Tidehunter | Cosplayer: Panterona Cosplay, Fotograf: GK Studios, źródło.

W kategorii Digital Storytelling wygrał film krótkometrażowy pt. Remotewatch, w którym wystąplili Mythicalrealitycosplay, Viercosplay, Ritatavares, Greatneos, Brat Haehnchen oraz Issabel Cosplay & other.

Bolvar Fordragon w wykonaniu Hartigana niewątpliwie skradł show, ale Community Showcase to nie tylko pokaz cosplayów w różnych kategoriach, ale możliwość pochwalenia się przeróżnymi umiejętnościami. W czasie pokazu fani mogli pochwalić się swoimi pracami artystycznymi, muzyką, filmami krótkometrażowymi, a nawet cosplayami zwierząt domowych. Wszystkie prace możecie zobaczyć w nagraniu z BlizzConline 2021 - Community Showcase na kanale YouTube Blizzard Entertainment.

Źródło: link, link, link, link, link, link.