10 pytań do… Bura-chan Cosplay!

10 pytań do… Bura-chan Cosplay!

Sara, fanom cosplayu znana jako Bura-chan, zajmuje się cosplayem od 2014 roku, a od 2016 roku jest wychowawcą na młodzieżowych obozach Otaku BT Orion, gdzie prowadzi warsztaty cosplayowe dla przyszłego pokolenia cosplayerów. Na co dzień studiuje inżynierię akustyczną na AGH w Krakowie. W przerwach od nauki i cosplayu zwiedza escape roomy i gra we wszelkiego rodzaju gry - od karcianych, przez planszowe, komputerowe, a nawet sportowe. Jak sama wspomina: Po prostu lubię zdrową rywalizację. Bura-chan podczas swojej przygody z cosplayem miała okazję wcielić się w postaci z gry League of Legends - Syndrę i Jane w wersji Star Guardian, Popstar LeBlanc czy Yasuo oraz w postaci z popularnych anime i serialu My Little Pony.

Twilight Sparkle | My Little Pony: Equestria Girls - Cosplayer: Bura-chan, zdjęcie: Photoruru | zobacz całą galerię

Ulubiona książka lub autor literacki?

Moja ulubiona książka… O jejku, zaskoczyłeś mnie tym pytaniem, ale będzie to cały cykl książek “Selekcja” od autorki, która nazywa się Kiera Cass. Seria jest o tym, że z prowincji są wybierane kandydatki na księżniczki i walczą o jednego księcia. Takie Igrzyska Śmierci, tylko w szpilkach i ładnych sukienkach.

Najpiękniejsze miasto w Polsce, Europie, na Świecie?

Wydaje mi się, że będzie to Wrocław. Tak sądzę. Jest bardzo malowniczy, a dodatkowo jest położony tak jakby trochę na wyspach, że tak ujmę. Rzeka przepływająca przez centrum jest naprawdę urokliwa i skrywa dużo magicznych miejsc. A z europejskich miast wybrałabym Monachium - przepiękna zabudowa oraz parki i skwery. Poza Europę jeszcze nie miałam okazji podróżować, więc na ten moment nie wybiorę nic.

Marvel czy DC?

Myślę, że Marvel, aczkolwiek nie jestem bardzo w fandomie.

Ulubiona postać z uniwersum Marvela lub DC?

Jakbym miała wybierać, to na chwilę obecną Doktor Strange.

Ulubiona potrawa?

Ramen, ewentualnie curry.

Cosplayer lub idol, na którym się wzorujesz?

W Polsce będzie to Kairi i Zel, głównie ze względu na prezentacje sceniczne, ale nie tylko… Jeśli chodzi o zagranicznych cosplayerów, to Kinpatsu lub Jessica Nigri.

Star Wars czy Star Trek?

Żadne z nich.

Wymarzony wypoczynek?

Chciałabym mieć taką wycieczkę dookoła Polski po najciekawszych escape roomach.

Czego byś użyła do zrobienia cosplayu na bezludnej wyspie?

Patyków, już mi się nawet zdarzyło. Patyków, liści, kory. Co jeszcze mogłoby być na bezludnej wyspie… Jakbym miała klej, to bym użyła piasku, ale chyba nie będę miała kleju… ale mogę mieć błoto. W sumie użyłabym jeszcze piasku i błota.

Kim chciałaś być, gdy byłaś mała?

Nauczycielką matematyki.

Ayase Eli | Love Live! - Cosplayer: Bura-chan, zdjęcie: The Puddins' | zobacz całą galerię
Kurisu Makise | Steins;Gate - Cosplayer: Bura-chan, zdjęcie: Photoruru | zobacz całą galerię

Źródło: link.