Jak było na spotkaniu

Jak było na spotkaniu "Porozmawiajmy o cosplayu... online!"

W minioną sobotę (23 stycznia) na kanale discord stowarzyszenia Fantasmagoria Gniezno odbyło się spotkanie “Porozmawiajmy o cosplayu… online!”, o którym informowaliśmy Was na łamach naszego portalu. Podczas  spotkania uczestnicy rozmawiali o cosplayowym hobby. 

Frekwencja dopisała i w szczytowym momencie było dwudziestu ośmiu aktywnych uczestników, którzy dyskutowali na cosplayowe tematy. Spotkanie rozpoczęło się tradycyjnie od rozmowy na temat strojów, nad którymi obecnie pracują przybyli cosplayerzy. Został też poruszony temat wioski League of Legends, o której pisaliśmy tutaj. Rozmawialiśmy o tym, jak pandemia wpłynęła na rozwój tego projektu oraz o planach na przyszłość. 

Ważnym tematem spotkania była rozmowa o motywacji do pracy nad własnymi strojami. Każdy z nas ma skłonności do prokrastynacji. Szczególnie, że w obecnych czasach brakuje głównego motywatora dla każdego cosplayera, czyli… konwentów. Dobrze było posłuchać, jak inni radzą sobie z podobnymi problemami. 

Poruszony został również temat rozwoju cosplayu. Jest to hobby, w którym wciąż odkrywa się nowe rzeczy, rozwija się nowe umiejętności oraz wykonuje stroje wykorzystując coraz nowsze i bardziej zaawansowane techniki. Uczestnicy podzielili się swoimi odczuciami i odpowiedzieli sobie na pytanie: Czy ciągły rozwój ich hobby napędza ich do pracy, czy wręcz przeciwnie? Czy sprawia, że się zniechęcają, bo zanim opanują jedną technikę w sposób zadowalający, pojawia się inna, która wygląda również interesująco i chciałoby się wykonać strój w inny sposób? 

Nie zabrakło też rozmów o konkursach cosplay, tych online oraz tych tradycyjnych, które odbywają się podczas konwentów. Dyskusja była bardzo interesująca i ciężko byłoby przytoczyć wszystkie wnioski, które się po niej nasunęły, ale podsumowując w jednym zdaniu: Konkursy cosplay są coraz lepsze, ale potrzeba więcej profesjonalnie zrealizowanych, dobrych jakościowo konkursów, które będą przyciągały wielu cosplayerów oraz widzów.

Na koniec zapytaliśmy Ragnara, który był prowadzącym, czy planują w przyszłości więcej takich spotkań, jak to sobotnie. - Tak, chcielibyśmy i jeśli nadarzy się okazja, to jak najbardziej tak. - Musimy zatem poczekać na informacje o następnym spotkaniu. Jeśli nie chcielibyście go przegapić, to zapraszamy do zostania stałym czytelnikiem naszego portalu, na którego łamach na pewno poinformujemy o następnym spotkaniu. Zapraszamy Was też do obserwowania naszych mediów społecznościowych oraz mediów stowarzyszenia Fantasmagoria Gniezno

Źródło: link.