10 pytań do… Cosplay Guardian!

10 pytań do… Cosplay Guardian!

Cosplay Guardian, cosplayer pochodzący z Grudziądza, który pierwszy swój strój stworzył na nieistniejący już konwent PierniCON. Do cosplayowego hobby powrócił w 2014 roku tworząc strój z gry Guild Wars 2. Podczas swojej przygody z cosplayem wcielił się m.in. w Thorina Dębową Tarczę z filmu Hobbit, w Bestię z animacji disneya Piękna i Bestia, Mariolkę z popularnego polskiego kabaretu Paranienormalni czy Iskandara z anime Fate. Poza tworzeniem strojów, w środowisku cosplayowym udziela się organizując różne wydarzenia związane z cosplayem. Organizował konkurs cosplay oraz Igrzyska Śmieci na toruńskim konwencie Copernicon. Był też inicjatorem cosplayowej sesji zdjęciowej w Centrum Opieki nad Zwierzętami w Grudziądzu, której celem było pokazanie, że każdy może znaleźć przyjaciela w schronisku.

Thorin II Dębowa Tarcza | Hobbit - Cosplayer: Cosplay Guardian, zdjęcie: Kuba Strześniewski / Erwin Photography | zobacz całą galerię

Ulubiona książka lub autor literacki?

Ciężko, ciężko. Uwielbiam książki ze świata Greyhawk z dawnej serii Dangeon & Dragon. Tak poza tym, to czytam wszystko, co wpadnie mi w rękę.

Najpiękniejsze miasto w Polsce, Europie, na Świecie?

Powiedziałbym, że mój rodzinny Grudziądz, ale skłamałbym. Niestety nie mam takiego najpiękniejszego najbardziej ukochanego miasta. Każde ma coś ciekawego. Zazwyczaj jadę tam, gdzie jest najciekawszy konwent.

Marvel czy DC?

Oba

Ulubiona postać z uniwersum Marvela lub DC?

W Marvelu moją ulubioną postacią jest Peter Parker (Spider-man). W DC, jeśli weźmiemy pod uwagę filmowe uniwersum, to chyba aktualnie Flash.

Ulubiona potrawa?

Wszystko z ryżem.

Cosplayer lub idol, na którym się wzorujesz?

Jest zbyt dużo osób, by wymieniać wszystkich, więc skupię się tylko na naszych wspaniałych polskich cosplayerach, których szanuję za pracę. Np: Wilkołak, Shappi, Chester.

Star Wars czy Star Trek?

Ani jedno, ani drugie.

Wymarzony wypoczynek?

Tydzień z komputerem i internetem, i żeby nikt nie wchodził do domu.

Kim chciałeś być, gdy byłeś mały?

Chciałem być archeologiem, ale zostałem nauczycielem.

Bestia | Piękna i Bestia - Cosplayer: Cosplay Guardian, zdjęcie: Marcin Śmidowicz - fotografia | zobacz całą galerię
The Coon | South Park - Cosplayer: Cosplay Guardian, zdjęcie: Sławomir Grześ Fotografia | zobacz całą galerię

Źródło: link.