Ruszyły zgłoszenia na drugą edycję CosplayON!

Ruszyły zgłoszenia na drugą edycję CosplayON!

W sierpniu tego roku na Facebookowym profilu Pyrkonu pojawił się post, w którym na jesień zostały zapowiedziane dwa konkursy cosplay. Pierwszy, pod nazwą Dream Cosplay Show, odbył się wraz z internetowym wydarzeniem PyrkONline. Natomiast drugi konkurs wciąż pozostawał nam nieznany, aż do 29 października, kiedy to ruszyły zgłoszenia do drugiej edycji CosplayON, czyli konkursu cosplay organizowanego przez Red Bull we współpracy z Pyrkonem.

Formuła CosplayON

Druga edycja CosplayON odbędzie się na podobnych zasadach jak rok temu. Zainteresowani udziałem w konkursie zgłaszają swoje cosplayowe projekty za pomocą formularza na stronie konkursu. Mają czas do 19 listopada. Jurorzy, wśród których znajdą się znani cosplayerzy, fotografowie, przedstawiciele Red Bulla, Pyrkonu oraz Polsat Games, wybiorą spośród nadesłanych zgłoszeń 11 projektów, które znajdą się w finale. Dwunasty finalista zostanie wybrany w rywalizacji na pozytywne interakcje na profilu Pyrkonu na Facebooku i otrzyma tzw. “dziką kartę”. Zwycięzców wybiorą internauci, którzy od 2 do 17 grudnia będą mogli głosować na jeden z 12 finałowych projektów. 

Nagrody CosplayON

Zwycięzca otrzyma 5 tysięcy złotych na wykonanie kostiumu na specjalny pokaz, który odbędzie się podczas Maskarady na Pyrkonie 2021, a także weźmie udział, wraz z laureatem poprzedniej edycji, w miniserialu dokumentalnym o cosplayu, który przedstawi sylwetki twórców oraz tajniki tworzenia kostiumów.

Jeżeli chcecie wziąć udział w konkursie CosplayON, to powinniście zajrzeć na oficjalną stronę konkursu. Na koniec ważna uwaga. Z udziału w konkursie wyłączone są projekty finalistów z poprzedniej edycji oraz zwycięzców konkursu Dream Cosplay Show.

Źródło: link.