Relacja Magic z Wielkiego Balu Cosplayowego

Relacja Magic z Wielkiego Balu Cosplayowego

Zazwyczaj biorę udział w licznych wydarzeniach związanych z cosplayem, niestety w tym roku covid pokrzyżował wiele moich planów. Na szczęście na liście tegorocznych eventów ostał się Wielki Bal Cosplayowy, którego za żadne skarby świata nie chciałabym przegapić. Budzi on wiele emocji we mnie jako cosplayerce, która była obecna na wszystkich edycjach tego wydarzenia.

Mój balowy strój

W tym roku wybór serii i setów strojów przypadł mojej partnerce Sylwii. Skończyło się na mało znanym projekcie z Anime i Mangi "Bungou Stray Dogs". Było to dla mnie coś nowego, ponieważ pierwszy raz miałam okazję wcielić się na Balu w postać męską (i po raz ostatni, wolę powiewać suknią i oddychać bez spłaszczania biustu). 

Fotograf: Negai Kirameki Fotografia, źródło.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Do pałacyku nie można było wejść bez poddania się mierzeniu temperatury i zostawienia podpisu oraz telefonu kontaktowego. Nasza ekipa z BSD rozpoczęła od sesji zdjęciowej u The Puddins’. Wiele osób było umówionych na sesje zdjęciowe swoich strojów, szkoda by było nie skorzystać z tak pięknej przestrzeni, jaką jest pałacyk przy Pomorskiej 21. Cieszy mnie, że część fotograficzna odbyła się kilka godzin przed rozpoczęciem wydarzenia, dzięki temu uczestnicy nie stracili nic z tańców i zabaw.

Zatańczmy poloneza

Bal tradycyjnie otwierał polonez, potrzebne było kilka prób, zanim przestaliśmy się gubić, ale organizatorka Ewa Jarzyna pilnowała, by wszystko wyszło perfekcyjnie. W czasie oficjalnego otwarcia przekazała nam wszystkie wytyczne – plan eventu, rozmieszczenie płynów do dezynfekcji rąk oraz gdzie szukać medyków trzymających pieczę nad bezpieczeństwem uczestników.

Atrakcje balu

W tym roku, jak i w poprzednim, uczestnicy wybierali Króla i Królową Balu poprzez wręczanie wybranym balowiczom kamyków, które na początku otrzymaliśmy od obsługi. Każdy z uczestników mógł wziąć udział w dodatkowych aktywnościach i konkursach, takich jak randka w ciemno czy jedzenie jabłek na sznurku. Osobiście w czasie wolnym od tańców byłam bardziej skupiona na bufecie – pyszne wytrawne babeczki i arbuz podbiły moje serce. Nie inaczej było z daniem głównym, nadziewana cukinia była pyszna!

Fotograf: Negai Kirameki Fotografia, źródło.

Najważniejszym tanecznym punktem programu była tradycyjnie belgijka i tańce w kole do utworów Britney Spears. Widać było, że uczestnicy byli bardzo spragnieni zabawy, ale także kontaktów z innymi. Na balkoniku szybko zebrała się grupa do wspólnych rozmów o tym, co w internecie piszczy. Przez pandemię praktycznie wszystkie wydarzenia związane z fandomem zostały odwołane, stąd ta tęsknota i sporo rozmawiających ze sobą osób.

Król i Królowa Wielkiego Balu Cosplayowego

Królem został Damianos z serii książek Captive Prince, a królową Ahri z gry League of Legends. W tym roku także mnie i moją partnerkę Sylwię spotkało wyróżnienie – jako jedyne osoby, które były na wszystkich edycjach Wielkiego Balu Cosplayowego otrzymałyśmy medale i eventowe torby ze słodyczami. Szczerze mówiąc byłam bardzo zaskoczona, bo choć Ewa od dawna "odgrażała się" nam, że musi coś wymyślić dla najbardziej wytrwałych balowiczów, nie sądziłam, że naprawdę to zrobi.

Fotograf: Negai Kirameki Fotografia, źródło.

Po cosplayowym balu

Wszyscy bezpiecznie dotarli do szkoły noclegowej, by udać się na zasłużony odpoczynek. No, z wyjątkiem Ewy, która zdecydowała się na energetyka zamiast snu.

Obudziła nas po ósmej rano i zaprosiła na śniadanie – była ciepła kawa, herbata, a także babeczki i cukinia, której zostało całkiem sporo. Okazało się, że ze względu na pandemię aż trzydzieści trzy osoby nie dojechały na Bal, więc jedzenia było pod dostatkiem na kolejny posiłek.

Przeczytaj relację Magic z zeszłorocznej edycji Wielkiego Balu Cosplayowego!

Podsumowując – bawiłam się bardzo dobrze, tak dobrze, że już mam projekty na kilka kolejnych Bali i z pewnością wcielę je w życie, by znów wytańczyć się w pałacyku przy Pomorskiej 21. 

Dziękujemy Magic za relację z Wielkiego Balu Cosplayowego i zapraszamy Was na jej media społecznościowe:

Źródło: link, link.