Sukces polskich cosplayerek!

Sukces polskich cosplayerek!

W tym roku nie odbyło się wiele wydarzeń i konwentów, niemniej jednak ich organizatorzy nie odpoczywają i organizują edycje online, które przyciągają tłumy podczas streamów z prelekcji, paneli oraz konkursów. Podczas internetowych wydarzeń nie mogło zabraknąć ulubionego przez wszystkich punktu programu, czyli konkursów cosplay

W ostatnim czasie zakończyły się dwa niezwykle interesujące konkursy cosplay - Gamescom oraz League of Legends European Cosplay Contest. Piszę o tych wydarzeniach nie tylko ze względu na to, że były to niezwykle ciekawe konkursy cosplay, ale również dlatego, że nasze rodzime cosplayerki na obu imprezach zostały nagrodzone, co mnie bardzo cieszy i chciałbym im pogratulować!  

Konkurs cosplay Gamescom

W ostatni weekend sierpnia odbyła się internetowa edycja słynnych niemieckich targów gier komputerowych Gamescom, które co roku przyciągają ogromną rzeszę fanów elektronicznej rozgrywki. Organizatorzy zadbali o to, aby na edycji online odbył się konkurs cosplay w którym wzięło udział 30 uczestników z całego świata w tym nasza rodzima cosplayerka Margaret Cosplay & art, która podczas konkursu zdobyła nagrodę “Best Built”! Zbroja Darth Maladi to istny majstersztyk i ta nagroda Margaret po prostu się należała. Prawda? 

Źródło: Fan Page Margaret Cosplay & art
Źródło: Fan Page Margaret Cosplay & art

Zapis całego konkursu:

Konkurs League of Legends

Czwartego września odbyły się finały konkursu League of Legends European Cosplay Contest, o którym pisaliśmy tutaj i tutaj. Finał konkursu pierwotnie miał się odbyć podczas Festiwalu Fantastyki Pyrkon, ale ze względu na odwołanie festiwalu organizatorzy postanowili rozstrzygnąć konkurs online. Podczas finału online wystąpiło 16 uczestników, a najlepsza okazała się Mientowa z Two Moons Workshop, która zaprezentowała niesamowitą zbroję Iron Inquisitor Kayle z gry League of Legends! Wygląda obłędnie, prawda?

Źródło: Fan Page Two Moons Workshop
https://www.facebook.com/TwoMoonsWorkshop/videos/711963159657588/

Jeżeli nie widzieliście konkursu na żywo, to musicie zobaczyć zapis konkursu:

W imieniu całej redakcji gratuluję sukcesu Margaret oraz Mientowej i czekamy na kolejne! Dobra robota dziewczyny!