10 pytań do… Miss Baltica Cosplay

10 pytań do… Miss Baltica Cosplay

Miss Baltica, czyli Klaudia 'Baltica' Wojnarowicz, zajmuje się cosplayem od pięciu lat, a od trzech lat jest członkinią Ligi Superbohaterów. Geek, gracz, była wokalistka. Kolekcjonuje artbooki z gier i soundtracki na winylach. Na co dzień pracuje jako tester oprogramowania komercyjnego.

Ulubiona książka lub autor literacki?

Z racji tego, że zajmuje się cosplayem i graniem w gry, nie mam tu czasu na czytanie książek. Przykro mi bardzo.

Najpiękniejsze miasto w Polsce, Europie, na Świecie?

To jest bardzo trudne pytanie. Pochodzę ze Szczecina i powinnam go bronić, ale swego czasu podobał mi się Poznań. Najpiękniejsze miasto w Europie to będzie Barcelona. Najpiękniejszym miastem na świecie nie będzie miasto, a miejsce, i będzie to wyspa Miyajima w Japonii.

Marvel czy DC?

Obecnie jestem w stroju DC, ale bardziej team Marvel.

Ulubiona postać z uniwersum Marvela lub DC?

Black Widow.

Ulubiona potrawa?

Ramen.

Cosplayer lub idol, na którym się wzorujesz?

Jest ich kilka. Crystal Graziano, którą udało mi się spotkać na drugim końcu świata w Tokio. Siedziała w tej samej kawiarni co ja. Skunk, cosplayerka z Niemiec, z którą mam kontakt i która bardzo mi pomaga, jeżeli mam jakieś zagwozdki podczas robienia strojów. 

Star Wars czy Star Trek?

Star Wars oczywiście!

Wymarzony wypoczynek?

Aktywny wypoczynek! Podróż dookoła świata i zwiedzanie różnych ciekawych miejsc.

Czego byś użyła do zrobienia cosplayu na bezludnej wyspie?

Mamy palmy, więc oczywiście liście. Nie wiem jak z dostępem do muszelek i jakiej są wielkości, hehe ;). Znalazłoby się również drewno, liany, trawa. Generalnie wszelkiej maści zielsko. 

Kim chciałaś być, gdy byłaś mała?

Chciałam być piosenkarką i poniekąd to się ziściło, bo w swoim poprzednim wcieleniu, przed byciem cosplayerką, byłam wokalistką i śpiewałam m.in. na takich imprezach jak Sunrise Festival.

Mara Jade z Gwiezdnych wojen | Cosplayer: Miss_Baltica Cosplay, Fotograf: Divbor foto studio , źródło. | zobacz całą galerię

Zdjęcie wyróżniające: Sixphoto