Project:League, czyli wioska League of Legends

Project:League, czyli wioska League of Legends

Zawsze mnie cieszą projekty tworzone przez fanów dla fanów, dlatego że dzięki nim pojawia się mnóstwo fajnych inicjatyw, które bez zaangażowania społeczności by nie istniały. Dla mnie jako fana Gwiezdnych wojen sztandarowym przykładem są fanowskie organizacje właśnie z tego uniwersum. Mam na myśli oczywiście Legion 501, Rebel Legion czy Vu'traat Clan - Mandalorian Mercs Polska. Dzięki nim na wielu polskich konwentach pojawia się wiele ciekawych stref poświęconych Gwiezdnym wojnom, a robią to całkowicie bezinteresownie. Nie tylko fani uniwersum Gwiezdnych wojen tworzą swoje atrakcje czy wioski na konwentach. Podczas ostatniej edycji Pyrkonu w 2019 roku mogliśmy odwiedzić wioskę Naruto, a podczas giżyckiej Twierdzy spędzić czas w wiosce Tolkienowskiej. Podczas wielu imprez nie brakuje też miejsc dla fanów klimatów postapokaliptycznych, ale do tej pory mogliście zauważyć brak miejsc poświęconych uniwersum znanym z elektronicznej rozgrywki. W czasie wielkich wydarzeń gamingowych możemy co prawda spotkać świetnie zrealizowane stoiska, np: Karczmę Hearthstone na Pyrkonie, ale są to produkty komercyjne, a nie fanowskie inicjatywy.

Witajcie w Summoners Rift!

Sytuacja ta może się zmienić na najbliższej edycji Poznań Game Arena, gdzie grupa cosplayerów chciałaby zaprezentować swoją nowatorską inicjatywę o nazwie Project:League. Jest to Wioska League of Legends, gdzie każdy fan będzie mógł przenieść się do fascynującego świata znanego z gry League of Legends. Będzie można spotkać cosplayerów przebranych za swoje ulubione postacie, obejrzeć wystawę zawierającą bronie z gier, przyjrzeć się posągom Minionów, Smoka, a nawet Nexusa. Brzmi naprawdę fajnie, prawda? 

Od fanów dla fanów

Koszt realizacji takiego stoiska, nie ma co ukrywać, do małych nie należy i żeby udało się zrealizować pomysł grupy przyjaciół, których połączyła pasja do cosplayu, potrzebna jest Wasza pomoc! Pomoc innych fanów, abyśmy wszyscy mogli miło spędzić czas w Summoners Rift. Na portalu zrzutka.pl pojawiła się prośba o wsparcie Project:League, aby bez przeszkód można było zrealizować wszystkie zaplanowane atrakcje na tegorocznej edycji PGA. Twórcy projektu przygotowali trzy cele: pierwszy podstawowy cel to 3500 zł, co pozwoli przygotować podstawy wioski. Kolejne cele będą ją rozszerzać o kolejne atrakcje, a ostateczna suma, którą potrzebują pomysłodawcy projektu to kwota 5500 zł. Moim skromnym zdaniem, kwota, o którą proszą twórcy nie należy do wygórowanych. Nie patrząc już na koszt powierzchni na targach, której twórcy ponosić nie będą, ale zagospodarowanie przestrzeni, przygotowanie rekwizytów, to jest niemały koszt. Zarówno w pieniądzach, jak i czasie, który trzeba poświęcić na realizację przedsięwzięcia, a czas, który poświęcają cosplayerzy jest najcenniejszym zasobem, jaki mogą dać. Dlatego zachęcam Was do wspierania inicjatywy, szczególnie, że za Wasze wsparcie otrzymacie nagrodę, a nawet dwie. Pierwszą za wsparcie, a drugą już na PGA jak uda się zrealizować pomysł. 

Kto za tym stoi?

Za projektem stoją cosplayerzy, których nie jeden raz mogliście spotkać na konwentowych halach i korytarzach w ich fantastycznych strojach, między innymi z uniwersum League of Legends. W projekcie bierze udział Shappi, Kanto, Jophiel, Charin, Deleo, KittyPrize, Reoberry, Tul, Effi, Skotaar czy Angdey. Nie są to nieznane osoby w środowisku cosplayowym, a sama Shappi ma doświadczenie w realizacji podobnych projektów, którego można pozazdrościć. Jak możecie zauważyć, grupa składa się z cosplayowych weteranów, ale znajdziemy też wśród nich świeżą krew. Wierzę, że ta ekipa dobrze przemyślała temat i podoła temu ambitnemu projektowi wioski League of Legends.

Cosplayerzy tworzący projekt. Źródło.

10-lecie League of Legends

Czas, w którym pojawił się ten projekt, jest nieprzypadkowy. W tym roku obchodzimy 10-lecie gry stworzonej przez RIOT Games i jest to idealna inicjatywa, aby wspólnie ze wszystkimi fanami godnie uczcić dekadę istnienia uniwersum League of Legends. Uniwersum, które pomimo swoich lat jest wciąż popularne wśród graczy oraz miłośników cosplayu. To drugie można nawet zaobserwować na Cosplaytime.pl, gdzie uniwersum to posiada w naszej bazie 291 galerii i jest w czołówce popularnych światów popkultury na naszym portalu. Dlatego myślę, że taka wioska mogłaby się cieszyć dużym zainteresowaniem na tegorocznej edycji PGA, aczkolwiek twórcy będą musieli się rozwijać, aby na przyszłych wydarzeniach prezentować wioskę w odświeżonej formie, aby oglądającym się nie znudziła.

Wesprzyj Projekt:League

Project:League pojawił się w dość trudnym okresie dla nas wszystkich, ale uważam, że warto wesprzeć Wioskę League of Legends nawet najniższą kwotą. Warto pomagać w realizacji projektów tworzonych przez fanów, bo taka pomoc dodaje twórcom skrzydeł i napędza ich do pracy. Dzięki naszej pomocy twórcy zrealizują swoje pomysły i marzenia, a my dzięki temu będziemy mieli ciekawe miejsce do odwiedzenia podczas targów, gdzie będziemy mogli porozmawiać z prawdziwymi pasjonatami świata League of Legends.

Więcej informacji o projekcie jak i zrzutce znajdziecie na Facebookowym profilu Project:League oraz na stronie zrzutki.