Jedziemy na Konwent Fantastyki Fantasmagoria 2020

Jedziemy na Konwent Fantastyki Fantasmagoria 2020

W tym tygodniu w dawnej stolicy Polski - Gnieźnie, odbędzie się 11. edycja Konwentu Fantastyki Fantasmagoria, na który z wielką przyjemnością się wybieramy. W dniach 7-9 lutego II Liceum Ogólnokształcące im. Dąbrówki przy ul. Łubieńskiego 3/5 wypełni się fanami fantastyki, filmów, gier oraz mangi i anime, którzy wspólnie będą bawić się korzystając z atrakcji, przygotowanych przez organizatorów - Klub Fantastyki Fantasmagoria - oraz fanów chętnych do dzielenia się swoją pasją.

Cosplayowe atrakcje w programie

Podczas Fantasmagorii nie może zabraknąć cosplayowych gości i atrakcji związanych z cosplayem. W programie znajdziemy:

  • W piątek o 18:00 w sali warsztatowej będziemy mogli dowiedzieć się więcej o makijażu w prelekcji pt. “Czy to chłopak, czy dziewczyna? Czyli co nieco o makijażu w cosplayu” prowadzonej przez Ako cosplay.
  • W niedzielę w sali warsztatowej o godzinie 10:00 odbędzie się prelekcja Native Cosplay pt. “Cosplay 101 - o kostiumach dla początkujących”, podczas której poznacie podstawy tworzenia kostiumów.
  • Dwie godziny później, o godz 12:00, również w sali warsztatowej, Native Cosplay poprowadzi prelekcję dotyczącą pozowania i wcielania się w postać, pt. “cosPLAY w teorii i praktyce - pozowanie i odgrywanie postaci”.

Więcej o punktach programu przeczytacie w programie przygotowanym przez organizatorów na ich oficjalnej stronie.

Konkurs cosplay

Najważniejszą cosplayową atrakcją będzie konkurs cosplay, który odbędzie się w sobotę o godzinie 18:00 w auli “Medyka” przy ulicy Mieszka I 27, która znajduje się w odległości 350 metrów od budynku szkoły.

Uczestników konkursu oceni grono jury, w którego składzie znajdziemy laureatkę poprzedniej edycji konkursu - Ako cosplay, prawdziwego specjalistę od zbroi, który tworzy niesamowite pancerze z Fallouta i Warhammera, czyli cosplayera którego znacie jako Mechaniczny Kot, a także bardzo dobrze znaną Wam Yumikasa Photography, której galerie możecie podziwiać na łamach naszego portalu oraz Paulinę Lewandowską, która jest instruktorką tańca i choreografii.

Każdy z uczestników, który zaprezentuje swoje umiejętności na scenie, powalczy o następujące nagrody:

  • nagroda główna, która obejmuje całokształt pracy. Wykonanie stroju oraz prezentacja sceniczna,
  • nagroda za najlepszy strój,
  • nagroda za najlepszy występ sceniczny.

Więcej informacji o konkursie tutaj.

Pokazy filmów fanowskich i krótkometrażowych

Na koniec chciałbym zaprosić Was na dwie atrakcje, które będę miał przyjemność poprowadzić podczas tegorocznej edycji konwentu. W piątek o godzinie 19:00 w sali warsztatowej odbędzie się pokaz Fan Filmów z różnych uniwersów, gdzie będziecie mogli zobaczyć filmową twórczość fanowską z Wiedźmina, Gwiezdnych wojen, Star Treka, Marvela, DC czy Warhammera. Natomiast w sobotę o godzinie 19:00 odbędzie się pokaz filmów krótkometrażowych, wśród których będziecie mogli zobaczyć ciekawe autorskie animacje i przykłady różnych gatunków filmowych. Prelekcje są związane z naszymi nowymi portalami - FanFilmy.pl i ShortFilmy.pl, które swoją premierę będą miały w piątek 7 lutego 2020. A już teraz możecie je polubić na Facebooku: tutaj i tutaj, a co będziemy niezwykle wdzięczni. Do zobaczenia w piątek!

Zapowiada się ciekawy weekend w Gnieźnie. Będziecie?

Odwiedzicie Konwent Fantastyki Fantasmagoria w Gnieźnie?
Loading ... Loading ...