League of Legends European Cosplay Contest

League of Legends European Cosplay Contest

GRY-OnLine.pl wraz z Riot Games zapraszają do udziału w ich wspólnym projekcie z okazji 10-lecia League of Legends - League of Legends European Cosplay Contest. Jest to międzynarodowy konkurs cosplay, w którym możecie pokazać swoje kostiumy z uniwersum League of Legends, które są oparte na dotychczas wydanych skórkach bohaterów.

Aktualizacja 12 marca 2020

W związku z zaistniałą sytuacją w Polsce i na świecie zaszły pewne zmiany w organizacji konkursu:

  • Wielki Finał nie odbędzie się 8 maja w Poznaniu podczas Festiwalu Fantastyki Pyrkon.
  • Zgłoszenia do konkursu zostały przedłużone do 31.05.2020.
  • Dwa tygodnie po zakończeniu przyjmowania zgłoszeń, organizatorzy ogłoszą 16 finalistów.
  • Nowy termin Wielkiego Finału oraz  jego miejsce nie jest jeszcze znane.

Więcej informacji znajdziecie na wydarzeniu na Facebooku.

Etap I: Preselekcja

Konkurs podzielony jest na trzy etapy. Pierwszy etap odbywa się na stronie lolcosplay2020.gry-online.pl i jest to preselekcja. Żeby wziąć udział w konkursie, należy przesłać swoje zgłoszenie drogą mailową najpóźniej do 31 marca 2020, do godziny 23:59. Warto zapamiętać, aby się nie spóźnić. Zgłoszenia po tym terminie nie będą akceptowane.

Kolejną rzeczą, na którą szczególnie musicie zwrócić uwagę przed wysłaniem zgłoszenia jest następująca informacja:

W konkursie niedozwolone jest wystawienie prezentowanych już wcześniej strojów. Kostium musi zostać wykonany na potrzeby League of Legends European Cosplay Contest.

Musicie wykonać cosplay specjalnie na konkurs, ale nie martwcie się - konkurs jest otwarty na uczestników o różnych poziomach umiejętności szycia, projektowania rekwizytów czy występowania na scenie. Dokładne wymagania dotyczące zgłoszenia znajdziecie na stronie: lolcosplay2020.gry-online.pl

10 lat League of Legends

Etap II: Runda jury

Podczas drugiego etapu jury oceni Wasze zgłoszenia i wybierze 16 uczestników, którzy wezmą udział w Wielkim Finale podczas Festiwalu Fantastyki Pyrkon w Poznaniu. Wyniki mają zostać ogłoszone do 15 kwietnia 2020 roku.

Skład jury jest nie byle jaki, bo znajdziemy w nim prawdziwe specjalistki związane ze środowiskiem cosplay, które są bardzo dobrze zaznajomione z tworzeniem kostiumów, charakteryzacją czy występami scenicznymi - Sarah “Riot Jynx” Kulyk, Mel Capperino “Riot SwimBananas” Garcia oraz Aleksandra “Shappi Workshop” Tora. Więcej o członkiniach jury na stronie: https://lolcosplay2020.gry-online.pl/pl/our-jury-pl/.

Etap III: Finał League of Legends European Cosplay Contest

W Poznaniu podczas Festiwalu Fantastyki Pyrkon szczęśliwa szesnastka uczestników zaprezentuje swoje umiejętności na scenie w świetle reflektorów i przy udziale publiczności w Wielkim Finale League of Legends European Cosplay Contest, w którym pula nagród wynosi 2500 euro! Jest o co walczyć!

Kto podejmie wyzwanie GRY-OnLine.pl i Riot Games? Dajcie znać w komentarzu i naszej ankiecie!

Spróbujesz swoich sił w League of Legends European Cosplay Contest?
Loading ... Loading ...

Źródło: link
Źródło obrazka wyróżniającego: link