Jedziemy na Twierdzę!

Jedziemy na Twierdzę!

Nasz redaktor Rafał, którego na pewno znacie pod pseudonimem Słodki Jezu, wybiera się każdego roku na Festiwal Fantastyki Twierdza, który odbywa się w Twierdzy Boyen w Giżycku oraz na jego siostrzaną edycję – Festiwal Fantastyki Cytadela, który odbywa się w Twierdzy Modlin pod Warszawą. Od 2017 roku robi to jako przedstawiciel Cosplaytime.pl i zawsze pisze dla Was z tych wydarzeń relacje, w których wypowiada się pochlebnie na temat festiwali.

Po lekturze relacji Rafała, zawsze kusiło mnie, aby wybrać się na Twierdzę lub Cytadelę i poczuć ten wspaniały klimat. W tym roku w końcu nastąpiła pełna mobilizacja w naszej redakcji i w większym gronie udajemy się na Mazury, aby przekonać się, czy słowa Słodkiego Jezusa są prawdą i będzie tak fajnie, jak w jego relacjach.

W programie

Program Festiwalu Fantastyki jest wypchany po brzegi. Pierwsze atrakcje startują już w piątek o godzinie 16:00 i trwają do późnych godzin nocnych. Nas jako Cosplaytime.pl interesuje oczywiście przede wszystkim program cosplayowy i okołocosplayowy.

Podczas festiwalu swoją prelekcję będzie miała świetnie Wam wszystkim znana cosplayerka, Violet Cosplay, która opowie o zarabianiu na swoim hobby. Natomiast Issabel poprowadzi warsztat Lumi Eve i crystal art. Ponadto Violet wraz z Issabel poprowadzą warsztaty na temat tworzenia zbroi z pianki EVA. Znając prace obu cosplayerek, zapowiada się solidna dawka wiedzy. Wisienką na torcie będzie Konkurs Cosplay AlterEgo Twierdza, którego organizatorką jest Zula Costumes, będąca, moim osobistym zdaniem, najlepszą organizatorką konkursów cosplay w Polsce.

Korzystając z okazji chciałbym Was też zaprosić na prelekcję Rafała, który od jakiegoś już czasu współpracuje z Napromieniowani.pl i sobotę o 10 w sali prelekcyjnej nr 2 opowie o Czarnobylu, porównując rzeczywistość i serial.

Zobacz atrakcje Festiwalu Fantastyki Twierdza w naszym kalendarzu wydarzeń!

Z kim się widzimy na Festiwalu?

I na koniec pytanie: Kogo relacje Rafała przekonały do wybrania się na Twierdzę w Giżycku lub Cytadelę w Nowym Dworze Mazowieckim? Dajcie znać w komentarzu!