Podsumowanie miesiąca: kwiecień, maj i czerwiec

Podsumowanie miesiąca: kwiecień, maj i czerwiec

Tytuł artykułu może być mylący, bo co to za podsumowanie miesiąca, jak na tapetę bierzemy cały kwartał, prawda? Chcąc kontynuować nasze miesięczne podsumowania, pozwalam sobie na to małe przeinaczenie i w dzisiejszym tekście podsumuję ostatni kwartał działalności portalu Cosplaytime.pl. Zapraszam, miłego czytania.

Co się działo na Cosplaytime.pl w kwietniu?

Kwiecień był miesiącem przygotowań do Festiwalu Fantastyki Pyrkon i wyzwania, jakim było własne stoisko w Strefie Fantastycznych Inicjatyw. Staraliśmy się przygotować jak najbardziej atrakcyjne stoisko dla cosplayerów i miłośników cosplayu. Główną atrakcją naszego stoiska było foto studio prowadzone przez Dawida z Divbor foto studio, który wraz z Tomaszem z Tomasz Stępień Foto przez 3 dni od rana do wieczora fotografowali Wasze stroje. W tym miejscu chciałbym podziękować Dawidowi i Tomaszowi za świetną współpracę! Było super, dzięki!

Poza fantastycznym foto studiem, na stoisku mogliście wziąć udział w konkursie wiedzy o naszej stronie, który był ciężkim wyzwaniem, ale daliście radę. Nagrody na konkurs pochodziły od naszych partnerów: Pixel-Box, Eskadra starwars.pl, Crystal Forest Jewelry i Barthalon.eu, którym w tym miejscu również chciałbym podziękować.

Przeprowadziliśmy z cosplayerami i cosplayerkami krótkie wywiady, które nie zaginęły, ale chwilę jeszcze muszą poczekać na publikację. Przed publikacjami będziemy się do Was odzywać w celu akceptacji. Jak to mówią… zostańcie z nami…

Galerie cosplay z Pyrkonu

W maju mieliśmy prawdziwy wysyp galerii cosplay z Pyrkonu. Na naszych łamach pojawiły się stroje z Pyrkonu w obiektywie Foto Czarnego, Lunarra i Astartes Film Production. Poza tym pojawiła się relacja z imprezy autorstwa Rafała, którego znacie jako Słodki Jezu, a nasza nowa koleżanka NicoleLues napisała kilka słów o MaSZKARADZIE, czyli niskobudżetowej alternatywie dla Maskarady. Oczywiście nie mogło zabraknąć galerii z foto studia na naszym stoisku i w maju pojawiła się galeria z piątku oraz dwuczęściowa galeria z soboty. Pod koniec miesiąca poprosiliśmy Was o zdjęcia Waszych strojów z Pyrkonu, które z końcem maja umieściliśmy w galerii Wasze cosplaye z Festiwalu Fantastyki Pyrkon 2019. Wszystkim, którzy nadesłali zdjęcia, bardzo dziękujemy!

Czerwiec, proza życia

Po intensywnym maju przyszedł czas na spokojniejszy okres. Na łamach naszego portalu pojawiła się ostatnia galeria, z niedzieli z foto studia prowadzonego przez Divbora oraz relacja z Festiwalu Fantastyki Cytadela autorstwa niezawodnego Słodkiego Jezusa. Prócz tego, jak zawsze dostarczaliśmy Wam w każdy powszedni dzień tygodnia nowe galerie niesamowitych strojów, wykonanych przez utalentowanych cosplayerów z całego świata. I tym akcentem przejdźmy do liczb…

Nowe galerie na Cosplaytime.pl

W kwietniu pojawiło się 58 nowych galerii, z czego tradycyjnie najpopularniejszą kategorią tematyczną były gry (27). W maju, pomimo długiego weekendu, podczas którego mieliśmy przerwę, dodaliśmy 95 nowych galerii. Tradycji stało się zadość i najwięcej, bo 52 stroje, pochodziło z gier. W czerwcu dodaliśmy 75 nowych pozycji do naszej bazy cosplayów. Nie muszę dodawać, że ponownie królowały gry (39), prawda? Z chęcią zmienilibyśmy procentowy udział gier w nowych galeriach, ale najlepiej czujemy się w tej tematyce, więc jeśli ktoś by chciał nam pomóc powalczyć o zmniejszenie przewagi gier nad innymi kategoriami, to zapraszamy tutaj.

Kwiecień

Maj

Czerwiec

Baza cosplayerów i fotografów cosplayowych

W kwietniu do bazy dodaliśmy 6 nowych osób, w maju było trochę lepiej i nasza baza powiększyła się o 15 cosplayerów i fotografów. W czerwcu nie było gorzej i ponownie dodaliśmy 15 nowych osób. Bardzo chcielibyśmy więcej uwagi poświęcić tej części portalu, na co niestety w tej chwili brakuje czasu, dlatego jeśli ktoś chciałby nam pomóc w powiększaniu naszych zasobów, to zapraszam do rekrutacji.

Plany na przyszłość...

Pracujemy nad nowymi rozwiązaniami technicznymi do naszego portalu. Konkretnych terminów wdrożenia nowych funkcjonalności niestety nie możemy Wam przekazać, ale na pewno nowości Wam się spodobają.

Wciąż poszukujemy najcenniejszego zasobu, który pomoże nam w rozwoju serwisu, czyli ludzi. Jeśli chcielibyście nam pomóc, zapraszamy do akcji rekrutacji! Polubcie nas również na Facebooku i Instagramie oraz odwiedzajcie nas codziennie. Daje to sporą dawkę motywacji!