#CyberpunkCosplayContest - weź udział w konkursie cosplay z Cyberpunk 2077!

#CyberpunkCosplayContest - weź udział w konkursie cosplay z Cyberpunk 2077!

Promocja Cyberpunk 2077, najnowszej produkcji polskiego studia CD Projekt RED, ruszyła pełna parą. Nowe dzieło twórców Wiedźmina wywołało ogromny szum medialny niesamowitym trailerem i ujawnieniem, że w jednej z ról pojawi się Keanu Reeves (Matrix, John Wick), który w ostatnim czasie jest ulubieńcem internautów.

Zatrudnienie gwiazdy do produkcji nie jest jedynym z promocyjnych kroków CD Projekt RED. Wzorem kampanii promocyjnej trzeciej części przygód Geralta z roku 2014, twórcy Cyberpunk postanowili zorganizować jeden z największych konkursów cosplay w historii, w którym łączna pula nagród to… 40 tysięcy dolarów! Jest więc o co walczyć.

Kwalifikacje

Pewnie zadajecie sobie to pytanie: Jak wziąć udział w tym konkursie? Są na to dwa sposoby. Online i offline. Offline oznacza, że trzeba będzie wyruszyć w podróż na jedną z zagranicznych imprez i tam zaprezentować swój strój na scenie.

Eliminacje odbędą się podczas następujących wydarzeń:

  • Gamescom (Kolonia, Niemcy), w dniach 21–24 sierpnia
  • PAX West (Seattle, USA), w dniach 30 sierpnia–2 września
  • Tokyo Game Show (Tokio, Japonia), w dniach 12–15 września
  • Igromir (Moskwa, Rosja), w dniach 3–6 października
  • Paris Game Week (Paryż, Francja), w dniach 30 października–3 listopada

Jeśli nie będziecie mogli wybrać się na którąś z wyżej wymienionych imprez, CD Projekt RED przygotował dla Was kwalifikacje online. Możecie wysłać swoje zgłoszenie poprzez stronę konkursową do 30 listopada 2019 roku.

Postać Keanu Reevesa w grze Cyberpunk 2077 to Johnny Silverhand. źródło.

Nagrody i Wielki Finał konkursu cosplay Cyberpunk 2077

W kwalifikacjach online nagrodą będzie możliwość uczestnictwa w Wielkim Finale, które otrzymają autorzy pięciu najlepszych zgłoszeń. Natomiast w konkursie offline każdy zwycięzca otrzyma 2 tysiące dolarów, prawo udziału w Wielkim Finale oraz zestaw gadżetów promocyjnych z gry Cyberpunk 2077.

Wielki Finał odbędzie się w 2020 roku i zostanie na niego zaproszonych 10 uczestników. Pięciu ze zgłoszeń online i po jednym z każdej imprezy offline. W Wielkim Finale pula nagród wyniesie 30 tysięcy dolarów. Pierwsze miejsce to 15 tysięcy dolarów i profesjonalna sesja zdjęciowa na okładkę czasopisma. Zdobywca drugiego miejsca zgarnie nagrodę pieniężną w wysokości 10 tysięcy dolarów. Uczestnik konkursu, który zajmie zaszczytne trzecie miejsce otrzyma 5 tysięcy dolarów. Laureaci wszystkich miejsc na podium otrzymają ponadto kolekcjonerską edycję gry Cyberpunk 2077, gadżety związane z grą oraz czadowe trofeum.

Szczegółowe informacje znajdziecie na oficjalnej stronie konkursu cosplay oraz w regulaminie konkursu.

Dajcie znać w komentarzu, czy staniecie do walki w #CyberpunkCosplayContest!