Cosplay na Star Wars Celebration 2019 w Chicago

Cosplay na Star Wars Celebration 2019 w Chicago

Star Wars Celebration to najważniejsze wydarzenie dla każdego fana Gwiezdnych wojen, na którym można spotkać aktorów z filmów i autorów książek czy wziąć udział w panelach o najnowszych produkcjach, których akcja toczy się w tym uniwersum.

Krótka historia Star Wars Celebration

Pierwsza impreza spod znaku Celebration zorganizowana została w 1999 roku przed premierą pierwszego epizodu Gwiezdnych wojen - Mroczne Widmo (The Phantom Menace). Kolejne wydarzenia miały miejsce przed premierami innych części albo uświetniały 30. i 40. rocznicę wypuszczenia do kin Nowej Nadziei. Star Wars Celebration zawitało również do Europy i Azji. Europejscy fani spotykali się dwa razy w Londynie i raz w Essen, a Azjatyccy w japońskim mieście Chiba. W tym roku w Chicago odbyła się trzynasta edycja Star Wars Celebration, na której między innymi poznaliśmy nazwę najnowszej części historii o rodzie Skywalkerów, czyli: Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie (Star Wars: The Rise of Skywalker) oraz świętowaliśmy 20-lecie Mrocznego widma.

Cosplay z Gwiezdnych wojen

Oczywiście nie piszę o tej imprezie tylko dlatego, by przybliżyć Wam jej historię. Na Star Wars Celebration pojawiają się cosplayerzy, którzy wcielają się w najróżniejsze postacie z uniwersum Gwiezdnych wojen. Niektórzy są zrzeszeni w organizacjach kostiumowych, takich jak: 501st Legion (skupiający się na strojach pro imperialnych i złoczyńców) oraz Rebel Legion (skupiający fanów Rebelii czy Republiki), a niektórzy po prostu chcieli wcielić się w swoją ulubioną postać. Dzisiaj chciałbym Wam pokazać cosplaye, które pojawiły się podczas tegorocznej edycji Star Wars Celebration w Chicago i przypadły mi do gustu.

Zdjęcia w galerii pochodzą od czterech fotografów: Mineralblu, Danny M Photography, Sunpech Photography i Erik Jaworski Photography.

Darth Vader
Darth Vader - Cosplayer: Tim Leifheit, fotograf: Mineralblu, źródło.
Królowa Amidala
Królowa Amidala - Cosplayer: NOY, fotograf: Danny M Photography, źródło.
Łowca nagród Embo
Embo - Cosplayer: Rustikaiju, fotograf: Danny M Photography, źródło.
Admirał Ackbar
Admirał Ackbar - Cosplayer: S Honda, fotograf: Mineralblu, źródło.
Mandalorianin
Mandalorianka - Cosplayer: Nieznany, fotograf: Danny M Photography, źródło.
Sith
Sith - Cosplayer: Xanvai Cosplay, fotograf: Danny M Photography, źródło.
Gamorreanin
Gamorreanin - Cosplayer: Nieznany, fotograf: Erik Jaworski Photography, źródło.
Łowca Nagród Cad Bane
Łowca nagród Cad Bane - Cosplayer: Nieznany, fotograf: Erik Jaworski Photography, źródło.
Generał Grievous
Generał Grievous - Cosplayer: Nieznany, fotograf: Danny M Photography, źródło.
Starkiller
Strakiller z gry The Force Unleashed - Cosplayer: Jeff Brown, fotograf: Erik Jaworski Photography, źródło.