Cosplaytime.pl na Pyrkonie!

Cosplaytime.pl na Pyrkonie!

Od samego początku pracy nad portalem internetowym, który znacie jako Cosplaytime.pl, moim skromnym celem było pojawić się na Pyrkonie wraz ze swoim foto studiem. W tym roku w końcu udało się zrealizować ten cel i będziecie mogli znaleźć nas na Pyrkonie w Strefie Fantastycznych Inicjatyw, a dzięki współpracy z Divbor foto studio, największą atrakcją naszego stoiska będzie w pełni profesjonalnie wyposażone foto studio!

Największa atrakcja

Największą atrakcją naszego stoiska będzie foto studio prowadzone przez Divbor foto studio, znakomitego fotografa, którego często możecie spotkać podczas dużych wydarzeń, takich jak: Pyrkon, Warsaw Comic Con czy PGA. Myślę, że wielu z Was miało okazję współpracować z Divbor foto studio podczas wyżej wymienionych imprez, ale jeśli prace Divbora są Wam nieznane, zapraszam Was do zapoznania się z nimi:

Fotografia wykonana przez Divbor foto studio na Warsaw Comic Con, źródło.

Wszystkie prace Divbor foto studio znajdziecie tutaj. Zachęcamy też do pozostawienia po sobie śladu na jego fan page’u na Facebooku.

Cosplayerzy!

Jako że jesteśmy portalem o cosplayu, na naszym stoisku nie może zabraknąć cosplayerów, z którymi będziecie mogli się spotkać, pogadać i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie w naszym foto studiu. A z kim będziecie mogli się spotkać?

 • Słodki Jezu - cosplayer najpopularniejszej postaci na świecie, którego nie trzeba nikomu przedstawiać, prawda? Autor większości relacji z konwentów, które możecie przeczytać na naszym portalu. Relację z Pyrkonu 2019 też dla Was przygotuje. Zawodowo związany z Napromieniowani.pl, gdzie wraz z nim i ekipą, możecie wybrać się do Czarnobyla.

  Słodkiego Jezusa będziecie mogli spotkać w piątek o godz. 18:00 i sobotę o godz. 11:00.
  Zajrzyj do Słodkiego Jezusa na Facebooku oraz Instagramie.

 • Ragnar Workshop - fan Warhammera, członek stowarzyszenia Fantasmagoria oraz zwolennik samodzielnego wykonywania cosplayów. Na swoim koncie ma wiele ciekawych cosplayów, m.in. z uniwersum Warhammera, Heroes czy Disciples. Cosplay nie jest jego jedynym talentem, gdyż z powodzeniem pełni rolę jednego z naszych nowych redaktorów, a jego teksty od niedawna możecie czytać na łamach naszego portalu.

  Ragnara będziecie mogli spotkać w piątek o godz. 18:00 i sobotę o godz. 13:00.
  Zostaw ślad na fan page’u Ragnara oraz na jego Instagramie.

 • Anuszka - cosplayerka od 2014 roku, która na swoim koncie ma wiele nagród i wyróżnień, m.in. za występy podczas Maskarady na Pyrkonie. W swojej karierze wykonała wiele strojów, ale najpopularniejszymi strojami AnuszkiDaenerys, Arielka, królewna Śnieżka czy Snow Bunny Nidalee. Od samego początku wspiera nasz portal oraz jest autorką nazwy naszej strony.

  Anuszkę będziecie mogli spotkać w sobotę o godz. 16:00.
  Media społecznościowe Anuszki: Facebook, Instagram, w naszej bazie.

 • Cosplay Guardian - cosplayer, którego bliżej mogliście poznać w wywiadzie opublikowanym na łamach Cosplaytime.pl. Twórca znakomitych cosplayów Thorina Dębowej Tarczy oraz Bestii z Disneyowskiej animacji Piękna i Bestia. Prywatnie nauczyciel oraz miłośnik gier komputerowych, planszowych i RPG.

  Cosplay Guardiana będziecie mogli spotkać w sobotę o godz. 13:00.
  Zajrzyj na fan page na Facebooku, Instagram i do naszej bazy.

 • Arcanias Cosplay - cosplayer, autor bloga na Cosplaytime.pl i twórca znakomitych cosplayów z World of Warcraft, Dark Souls czy Metin 2.

  Arcaniasa będziecie mogli spotkać w sobotę o godzinie 11:00.
  Wejdź na fan page na Facebooku i pozostaw po sobie ślad. Zajrzyj również na profil w naszej bazie.

 • Marruda Cosplay - cosplayerka i miłośniczka filmów animowanych, która na swoim koncie ma wiele fantastycznych strojów z Disneya. Organizatorka niesamowitego wydarzenia, jakim jest Konwent Fantastyki KoKon, któremu patronujemy od lat.

  Marrudę będziecie mogli spotkać w piątek o godzinie 18:00.
  Zajrzyj na Instagram, Facebook i stronę w naszej bazie.

 • Arshania Cosplay - cosplayerka od 2014 roku, która w dotychczasowym dorobku posiada fantastyczne cosplaye z gier, m.in.: Sheppard z Mass Effect, Czarodziejka z Diablo czy Ysera z World of Warcraft. Podczas tworzenia strojów stara się łączyć wiele technik, od pracy w drewnie i materiałach termoplastycznych, po szycie. Prywatnie studentka chemii, geek i miłośniczka mangi.

  O spotkaniu z Arshanią damy Wam znać wcześniej na naszym wydarzeniu.
  Zajrzyj na fan page na Facebooku i Instagram oraz profil w naszej bazie.

 • SeTsi - Music Cosplay Art - cosplayerka, którą mogliście bliżej poznać w naszym wywiadzie. Śpiewa, rysuje, komponuje i pisze teksty oraz jest fanką bijatyk, np.: Tekken. Na swoim koncie ma stroje z uniwersum Tekken, Drakengard, Kingdom Hearts, czy Onmyoji.

  SeTsi będziecie mogli u nas spotkać w sobotę o godzinie 16:00.
  Zajrzyj do SeTsi na fan page na Facebooku oraz Instagram i profil w naszej bazie.

 • Cyperian Workshop - cosplayer, który zaczynał od stroju Sub-Zero zrobionego z jeansów. Obecnie twórca fantastycznych cosplayów z takich gier jak Fallout, Wiedźmin, Dishonored czy Assassin's Creed. Przy tworzeniu strojów najbardziej lubi szyć, wykonywać detale oraz przygotowywać druki 3D.

  Cyperiana będziecie mogli spotkać na naszym stoisku w piątek po godzinie 18:00.
  Zajrzyj na fan page na Facebooku i Instagram.

 • Ethlaine - cosplayerka i oficjalna ambasadorka Lary Croft i marki Tomb Raider w Polsce. Na swoim koncie ma świetne stroje z gier takich jak Wiedźmin, Tomb Raider, Fallout czy Dishonored. Wierzy, że z odpowiednią motywacją i determinacją można osiągnąć wszystko. W pracy nad cosplayem najbardziej lubi szyć, zarówno na maszynie jak i ręcznie.

  Ethlaine będziecie mogli spotkać w piątek po godzinie 18:00.
  Zajrzyj na fan page Ethlaine na Facebooku i jej profil na Instagramie.

Podane godziny są godzinami orientacyjnymi i mogą ulec zmianie. O wszystkich zmianach będziemy informować na naszym wydarzeniu na Facebooku. Dołączcie do niego, aby być na bieżąco!

Konkursy!

Oczywiście, na naszym stoisku nie może zabraknąć konkursów. W piątek i w sobotę na stoisku będzie można wziąć udział w teście wiedzy o portalu Cosplaytime.pl. Test wiedzy będzie zawierał pytania zamknięte z czterema wariantami odpowiedzi. Wystarczy wskazać poprawną. Na koniec dnia wybierzemy trzy osoby z największą liczbą poprawnych odpowiedzi i nagrodzimy gadżetami od naszych partnerów. W przypadku większej liczby osób z taką samą liczbą punktów, przeprowadzimy dogrywkę, aby wyłonić na koniec trzy osoby.

Poznajcie naszych partnerów:

 • Pixel-Box, czyli fantastyczne pudełko pełne licencjonowanych gadżetów dla prawdziwego geeka! Dzięki współpracy z Pixel-Boxem, w sobotę będziecie mogli zgarnąć magiczne pudełko pełne gadżetów!

  Zapraszamy również na stoisko Pixel-Box na hali wystawców, nr: 38.

 • Eskadra starwars.pl, czyli box z koszulkami z uniwersum Gwiezdnych wojen. W pudełku znajdziecie dwie koszulki: z unikalnym wzorem miesiąca oraz losową licencjonowaną koszulkę Star Wars. Dzięki współpracy z Eskadrą starwars.pl w piątek zgarniecie boxa z koszulkami w Waszym rozmiarze!

  Zapraszamy również na stoisko Eskadry starwars.pl na hali wystawców, nr: 160.

 • Crystal Forest Jewelry, to biżuteria z żywicy epoksydowej z zatopionymi kwiatami i innymi naturalnymi elementami. Kolorowa, pastelowa, mroczna, galaktyczna i mieniąca się na różne kolory biżuteria wykonana jest ręcznie. Dzięki współpracy z Crystal Forest Jewelry w piątek będziecie mogli wygrać wisiorek.

  Zapraszamy również na stoisko Crystal Forest Jewelry w strefie mini, nr: 34.

 • Barthalon, czyli fantastyczne wyroby wykonane własnoręcznie ze skóry i innych materiałów, bardzo przydatne w cosplayu. W asortymencie Barthalon znajdziecie: sakwy, tuby, księgi, kufle, kubki i maski. Dzięki tej współpracy w sobotę będziecie mogli wygrać buteleczkę na dowolny eliksir!

  Stoisko Barthalona na Pyrkonie znajdziecie w strefie mini, nr: 10.

Aby być na bieżąco koniecznie weźcie udział w naszym wydarzeniu na Facebooku, gdzie będziemy informować o tym, kto został zwycięzcą danego dnia, aby mógł przyjść odebrać nagrodę. Nagrody będą do odebrania tylko podczas trwania Pyrkonu!

Inne atrakcje!

Innymi atrakcjami, na które pragniemy Was zaprosić, są dwa wydarzenia, którym patronujemy podczas tegorocznej edycji Pyrkonu, czyli Strefa Cosplayera wraz z wioską cosplayera, o której więcej pisaliśmy w tym artykule, oraz maSZKARADA, czyli pierwszy niskobudżetowy konkurs cosplay na Pyrkonie. Więcej informacji o maSZKARADZIE znajdziecie na fan page’u wydarzenia.

Cosplaye gotowe? Do zobaczenia na Pyrkonie, już za 48 godzin!