Kwestie techniczne, czyli co nowego na Cosplaytime.pl

Kwestie techniczne, czyli co nowego na Cosplaytime.pl

Marzec był dla nas bardzo pracowitym miesiącem, w którym wprowadziliśmy kilka nowych funkcjonalności na naszym portalu. Niektóre mogliście już zauważyć, ale jedna z nich jest całkowitą nowością, pieczołowicie przygotowywaną przez naszą redaktorkę Julię. Ale po kolei…

Kalendarz konwentów i wydarzeń

Od dłuższego czasu w naszych głowach kiełkowała myśl o stworzeniu kalendarza wydarzeń, na których można spotkać cosplayerów. Kryterium doboru imprez do kalendarza jest bardzo proste: w programie imprezy musi znajdować się punkt związany z cosplayem - konkurs cosplay, parada cosplay lub inne wydarzenia albo atrakcje, skierowane do cosplayerów i ich sympatyków. Dlaczego? Dlatego, że jesteśmy portalem o cosplayu i takie imprezy są w kręgu zainteresowań naszych i naszych użytkowników. Możemy mieć wtedy pewność, że na imprezie spotkamy cosplayerów w świetnie wykonanych strojach, z którymi uczestnicy będą mogli porozmawiać, zrobić pamiątkową fotkę.

Wygląd kalendarza konwentów i wydarzeń cosplayowych

Jeśli przygotowujecie imprezę, która spełnia nasze kryterium, to możecie skorzystać z formularza dodawania wydarzenia, a sam kalendarz znajduje się tutaj.

Rejestracja i logowanie

Kiedyś podstawowa funkcjonalność każdego portalu, ale w erze Facebooka już nie tak oczywista, a czasem mam wrażenie, że właściwie zbędna. Niemniej jednak na naszym portalu bardzo potrzeba i przez długi czas pracowaliśmy nad tym, aby działało to w sposób jak najbardziej przyjazny dla naszych użytkowników. Dlaczego potrzebna? Dlatego, że zakładając konto w naszym serwisie otrzymujesz możliwość tworzenia Cosplaytime.pl razem z nami! Do czego Was serdecznie namawiamy.

Zarejestrować się możecie w tym miejscu.

Słownik pojęć cosplayowych

Na koniec trochę informacji o nowości, którą przygotowała nasza redaktorka Julia, czyli o słowniku pojęć związanych ze sztuką cosplayu. Począwszy od tych podstawowych, jak cosplay czy cosplayer, po te bardziej skomplikowane, jak dry brushing czy mastix. Dla starych wyjadaczy w cosplayowym świecie, pewnie wszystkie hasła są oczywiste, ale dla początkujących cosplayerów może być to miejsce, dzięki któremu poszerzą swoją wiedzę. Hasła, które obecnie znajdują się w słowniku, są tymi, które najczęściej wskazywaliście w ankiecie przygotowanej przez Julię na Cosplayowej Grupie Wsparcia. Jeśli uważacie, że czegoś brakuje, to zapraszamy do kontaktu. Na pewno będziemy intensywnie rozwijać tę część naszego portalu.

Wygląd Słownika pojęć cosplayowych

Słownik znajdziecie w tym miejscu.

Plany na przyszłość

Jak już wiecie, przygotowujemy się intensywnie do Pyrkonu, na którym pojawimy się w Strefie Fantastycznych Inicjatyw, ale też planujemy kolejne nowości na stronie. Chcemy zdradzić Wam informację o jednej funkcjonalności nad którą pracujemy. Chodzi o szybkie i proste filtrowanie, dzięki któremu będziecie mogli jeszcze łatwiej znaleźć potrzebne Wam informacje. Filtrowanie treści planujemy wprowadzić w galeriach, artykułach, bazie osób (tutaj początkowa wersja już działa), wydarzeniach oraz słowniku. Inne nowości niech na razie pozostaną niespodzianką. Zostańcie z nami...