Patronujemy Strefie Cosplayera na Pyrkonie!

Patronujemy Strefie Cosplayera na Pyrkonie!

Dwa dni temu założyliśmy wydarzenie na Facebooku, gdzie informowaliśmy Was, że pojawimy się w tym roku na Pyrkonie w Strefie Fantastycznych Inicjatywy. Więcej o naszym stoisku na Pyrkonie dowiecie się wkrótce, ale nie będzie to nasza jedyna obecność na Pyrkonie, ponieważ patronujemy Strefie Cosplayera, którą możecie znać z poprzednich edycji festiwalu.

Co znajdziemy w Strefie Cosplayera?

Strefa Cosplayera będzie składała się z dwóch części. W pierwszej znajdziecie rzeczy przydatne do naprawienia lub poprawienia elementów swojego stroju. W tej części strefy będziecie mogli wziąć udział w różnego rodzaju warsztatach. Aktualnie na liście warsztatów znajdują się:

  • Warsztaty z szycia maszynowego pod patronatem firmy Łucznik,
  • Warsztaty z laminowania żywicznego,
  • Warsztaty z tworzenia rekwizytów pod patronatem firmy Bosch i marki Dremel,
  • Warsztaty z tworzenia elektroniki cosplayowej

Po strefie będą przechadzać się fotografowie, którzy podczas warsztatów będą robić zdjęcia pamiątkowe w formie zdjęć natychmiastowych. Patronatem tej atrakcji jest firma Fujifilm ze swoją marką Instax.

W drugiej części znajdziecie wioskę cosplayerów, w której będziecie mogli spotkać znanych twórców, prezentujących swoje rzemiosło. Formularz zgłoszeniowy do wioski cosplayerów znajdziecie w tym miejscu, a liczba miejsc jest ograniczona.

Zeszłoroczne warsztaty szycia w Strefie Cosplayera. Źródło.

Zaopatrzenie strefy

Pewnie zastanawiacie się, jaki niezbędny sprzęt znajdziecie w strefie i jakie techniki będziecie mogli wykorzystać przy naprawie swoich strojów. Jak poinformowali nas organizatorzy, będziecie mogli skorzystać z punktu szycia, zaopatrzonego w 4 maszyny do szycia z overlockiem oraz sprzęt do wykrawania i krojenia materiałów. Jeśli będziecie chcieli poprawić makijaż, stanowisko do wizażu wraz z lustrami będzie do Waszej dyspozycji. Znajdziecie tam również suszarki, lokówki i tym podobne rzeczy. A co jeśli potrzebna Wam będzie bardziej skomplikowana operacja? Nie ma problemu. Punkt obróbki materiałów z multiszlifierką, dłutami, opalarkami itp. będzie na Was czekał. Coś się odkleiło? W strefie i na ten problem znajdziecie rozwiązanie, wystarczy udać się do punktu z klejami. Ale to nie wszystko! W strefie będziecie mogli również skorzystać z grawerowania laserowego. Organizatorzy strefy udostępnią uczestnikom maszynę do grawerowania laserowego w formacie 10x10 cm.

Dodatkowe atrakcje w Strefie Cosplayera!

Poza wyżej wymienionymi atrakcjami, w strefie pojawią się również warsztaty, które zostaną przygotowane przez uczestników wioski cosplayera oraz spotkania z cosplayerami, z którymi będziecie mogli porozmawiać oraz zrobić sobie zdjęcia.

Zapraszamy do Strefy Cosplayera na Pyrkonie i do zajrzenia na wydarzenie na Facebooku!

Do zobaczenia!