Fotorelacja z Warszawskich Targów Fantastyki

Fotorelacja z Warszawskich Targów Fantastyki

W miniony weekend w Domu Towarowym Braci Jabłkowskich odbyła się kolejna edycja Warszawskich Targów Fantastyki, gdzie licznie zebrali się fani fantastyki z całej Polski. Na odwiedzających czekała duża grupa wystawców. Wśród nich znaleźć mogliśmy stoiska z rękodziełem, książkami, grami, koszulkami czy innymi gadżetami, które na pewno zainteresowały niejednego miłośnika popkultury.

Podczas targów można było spotkać swoich ulubionych pisarzy, m.in. Marię Lidię Kossakowską, Andrzeja Pilipiuka, Michała Cholewę, Marka Kaczkowskiego, Michała Gołkowskiego czy Jarosława Grzędowicza. Mogliśmy znaleźć też miejsce poświęcone fantastycznej twórczości wizualnej, czyli Wystawę Fantastycznych Grafik. Z innych atrakcji musimy nadmienić Origami, czyli stały punkt programu targów, gdzie można było oddać się sztuce składania papieru pod okiem doświadczonych składaczy z Dorigami. Nie zabrakło gier planszowych i wydawnictw, które prezentowały swoje najnowsze tytuły. Na miłośników rysowania czekało stoisko, gdzie można było spróbować sztuki rysunku na tablecie graficznym, a lubiących akcenty muzyczne ucieszył z pewnością koncert muzyki Celtyckiej.

Pomimo tego, że Warszawskie Targi Fantastyki nie są klasycznym konwentem, a imprezą handlową, nie zabrakło cosplayu. Co prawda w skromnej formie i głównie skoncentrowanej wokół Gwiezdnych wojen i jednej z atrakcji WTF’ów, czyli Kantyny Mos Eisley, przygotowanej przez Cantina Project, ale i tak było na co popatrzeć.

Zapraszamy, do obejrzenia naszej krótkiej fotorelacji.