10 cosplayów z Warhammera 40k, które Cię zachwycą

10 cosplayów z Warhammera 40k, które Cię zachwycą

6. Kasrkin

Gwardia Imperialna to najbardziej popularna frakcja ze wszystkich armii Imperium. W jej skład wchodzą głównie zwykli, szeregowi żołnierze, jednak i tu można znaleźć prawdziwe perełki. Jedną z nich są właśnie Kasrkini, elitarny oddział szturmowy regimentów z Cadii. Cosplay wykonał nasz rodzimy cosplayer Doc’s Star Forge.

Zobacz galerię Kasrkina w naszej bazie.

7. Ordo Hereticus Inqusitor

Ordo Hereticus Inqusitor

Cosplayer: Okkido Cosplay, fotograf: greencat, źródło.

Celem Inkwizytorów jest ochrona ludzi przed największymi zagrożeniami napływającymi zarówno z zewnątrz, jak i z wewnątrz Imperium. Już samą swoją obecnością sieją przerażenie i wzbudzają respekt. W szczególności przez możliwość zarządzenia Exterminatusa, czyli zniszczenia całej planety wraz z jej populacją. Jest to brutalna metoda, ale jak sama Inkwizycja twierdzi: czym jest jedna planeta w porównaniu z całym Imperium zagrożonym zalegającą się na niej herezją? Cosplay przygotowała Okkido Cosplay i myśle, że dobrze zaprezentowała to, dlaczego już sam wygląd Inkwizytora wymusza na postronnych wielki szacunek.

8. Terminator (Imperial Fist)

Terminator Imperial Fist

Cosplayer: Brother Boltshells, fotograf: Nieznany, źródło.

Kosmiczni Marines to wizytówka świata Warhammera 40k, którą kojarzą nawet osoby słabo obeznane z tym uniwersum, dlatego też nie mogło ich zabraknąć w tym zestawieniu. Brother Boltshells wykonał epicki pancerz Terminatora w barwach Imperialnych Pięści, jednego z najstarszych i najbardziej oddanych Imperatorowi zakonów.

9. Space Wolves

Space Wolves

Cosplayerzy: Seth Knight i James T Wulfgar z Wulfgar Weapons & Props, Kyra Wulfgar z Shadowulf Photography, Sahara Cole z CosAwesome Studios i Mathew Turvish, fotograf: Kaminsky Kandids Photography, źródło.

Nie jestem wielkim fanem wilków, dlatego też do ich reprezentantów wśród Kosmicznych Marines podchodzę z dużym dystansem, jednak Wulfgar Weapons & Props wraz ze swoimi znajomymi zaprezentował fantastyczny cosplay Kosmicznych Wilków, który naprawdę robi wrażenie. Kły, szpony i łańcuchy wręcz emanują dzikością i szałem Prymarchy ich zakonu. Sposób malowania pancerzy, przypominający wyglądem bardziej kamień niż stal, dodaje im jeszcze więcej surowości. Bystre oko dostrzeże, w jak piękny i nieinwazyjny sposób ukryty został podpis cosplayera w postaci ozdoby na napierśniku pod szyją.

10. Howling Banshee

Howling Banshee

Cosplayer: Narga z Nagra and Aoki Cosplay, fotograf: KIRA photoarts, źródło.

Howling Banshee z frakcji Eldarów to dla mnie mały paradoks. Z jednej strony mamy postać odzianą w upiorny pancerz budzący przerażenie wśród wrogów, z drugiej natomiast, pod maską kryje się sympatyczna eldarka. Nagra z cosplayowego duetu Nagra and Aoki Cosplay w cudowny sposób zaprezentowała w swoim cosplayu właśnie ten paradoks. Prawda, że Howling Banshee w jej wykonaniu prezentuje się niesamowicie?

Zobacz galerię Howling Banshee w naszej bazie: #1 i #2

To nie wszystkie stroje i nie wszyscy cosplayerzy, których można byłoby polecić, ale nie sposób wymienić ich wszystkich w jednym artykule. Nie mniej jednak myślę, że do tematu wrócę jeszcze nie raz. A wy? Jakie stroje z Warhammera 40k umieścilibyście na swojej liście? Dajcie znać w komentarzu.

Lubicie uniwersum Warhammera 40k?
Loading ... Loading ...