10 cosplayów z Warhammera 40k, które Cię zachwycą

10 cosplayów z Warhammera 40k, które Cię zachwycą

Warhammer 40k to obecnie jedna z najpopularniejszych gier bitewnych, posiadająca w dodatku bardzo rozległe tło fabularne. Fikcyjne uniwersum, wykreowane przez Games Workshop, to bardzo ponury świat, targany brutalnymi konfliktami, gdzie żadna z jego stron (a jest ich sporo) nie jest wyraźnie czarna lub biała. Pozostaje ono przy tym ciekawym rozwinięciem świata Fantasy Warhammera w wersji military science fiction. Choć jestem wielkim fanem obydwóch wariacji Warhammera, to jednak czterdzieste pierwsze millenium bardziej do mnie przemawia, dlatego postanowiłem przygotować dla Was krótką listę moich ulubionych strojów z właśnie tego uniwersum.

1. Siostry Bitwy

Na początek świetny cosplay Sióstr Bitwy wykonany przez dwie polskie cosplayerki: Red Chaos Cosplay i Elfia Ścieżka. Adepta Sororitas, znane również jako Siostry Bitwy - czy też jak same siebie nazywają: “Córy Imperatora” - to armia zakonna zdyscyplinowanych, fanatycznie oddanych swemu “Ojcu” wojowniczek. Sam ich rynsztunek jest świetnym przykładem, że nie trzeba robić ponad dwumetrowych pancerzy wspomaganych, aby osiągnąć piorunujący efekt.

2. Constantin Valdor

Constantin Valdor

Cosplayer: Magnus Sol, fotograf: Okiem Pryzmatu, źródło.

Kolejnym cosplayem, który pragnę Wam pokazać, jest Constantin Valdor, znany jako “The First of the Ten Thousand” lub “The Shield of the Emperor” - czyli imienny bohater z frakcji Adeptus Custodes, będącą elitą wśród elit Space Marines. Cosplay równie dobry co problematyczny w zakładaniu, bowiem jest jednoczęściowy i trzeba się w niego dosłownie wcisnąć bokiem. W postać Valdora wcielił się cosplayer Magnus Sol.

3. The Visarch

Na konwentach przyjęło się mówić, że elfy to … (tutaj niech każdy sobie sam dopowie), ja jednak w obecności tej postaci byłbym cicho. The Arboreal Keyboard - Cosplay wykonała świetną robotę przygotowując zbroję The Visarch z frakcji Ynnari. Prawdziwy eldarski czempion. Nie dziwcie się, jeśli nie kojarzycie ani postaci, ani samej frakcji, bo w uniwersum pojawili się oni stosunkowo niedawno jako ugrupowanie, które stara się przywrócić dawną chwałę swojej rasie poprzez plan narodzin boga Ynneada. Zajrzyjcie na profil The Abroreal Keyboard na Facebooku lub Instagramie, aby zobaczyć, jak zbroja The Visarch pięknie wygląda w ruchu.

4. Nemesor Zahndrekh i Vargard Obyron

Nemesor Zahndrekh i Vargard Obyron

Cosplayerzy: Kaiju Yeager Cosplay, fotograf: Nieznany, źródło.

Plazma, nieumarli, plazma, nieumarli… Taka myśl musiała towarzyszyć autorom podczas tworzenia frakcji Nekronów, czyli nieumarłych w futurystycznej wersji. Kaiju Yeager Cosplay to jednocześnie małżeństwo i duet cosplayowy, który wspólnie tworzy zbroje z uniwersum Warhammera 40k. Jako próbkę ich twórczości prezentuję Wam przygotowane przez nich pancerze dwóch nekronów: Nemesor Zahndrekh i Vargard Obyron. Cosplaye już same w sobie wyglądają niesamowicie, ale bardzo chciałbym zobaczyć je po zmroku. Oświetlenie, które możecie zauważyć na zdjęciach, musi wyglądać wtedy niesamowicie.

5. Saint Celestine

Saint Celestine

Cosplayer: Polinavish, fotograf: Nieznany, źródło.

Wróćmy do Sióstr Bitwy, bo przed Wami jedna z ikonicznych postaci Adepta Sororitas, czyli Saint Celestine, której cosplay wykonała rosyjska cosplayerka Polinavish. Przyznaję się, że mam słabość do Aniołów, ale wykonanie takiej zbroi oraz wielkich, mechanicznych skrzydeł, to nie lada wyzwanie. Wydaje mi się jednak, że największym problemem tego cosplayu jest poruszanie się w nim podczas imprez.