Patronat medialny KoKon 2019

Zbliża się czwarta edycja Konwentu Fantastyki KoKon, który odbywa się w Młodzieżowym Domu Kultury w Koninie. Od drugiej edycji stale patronujemy wydarzeniu, dlatego postanowiliśmy Was tym krótkim tekstem zaprosić na tą kameralną, ale niezwykle ciekawie zapowiadającą imprezę.

Konkurs cosplay

Stałym punktem programu konwentu KoKon jest konkurs cosplay, który przyciąga cosplayerów z regionu ciekawymi nagrodami pieniężnymi. W tym roku uczestnicy będą oceniani w trzech kategoriach: najlepszy strój, największe podobieństwo do postaci i najlepszy występ. Nagrody prezentują się kolejno: 500 zł, 300 zł i 200 zł. Jest o co walczyć. Występy odbywają się na dużej scenie o rozmiarze 6x6 metrów, więc można przygotować ciekawe i rozbudowane występy, nie martwiąc się, że zabraknie miejsca.

W jury konkursu cosplay zasiądzie laureat poprzedniej edycji Kamil Kula Kulczewski z Assassin's Creed Trip, Matis z InneMedium oraz fantastyczny duet cosplayerów i fotografów The Puddins'.

Jeśli interesuje Was, jak przedstawiał się poziom strojów w zeszłym roku, to zapraszamy do naszej galerii z konkursu cosplay, przygotowanej dla nas przez Kubę Strześniewskiego - Erwin Photography.

Na konkurs cosplay można się zgłaszać do 17 marca. Więcej informacji w tym miejscu: kokon.mdkkonin.pl/cosplay.

Punkty programu

W czasie trwania konwentu nie może zabraknąć różnego rodzaju prelekcji. Jako serwis o cosplayu skupimy się właśnie na punktach programu, które tyczą się tej tematyki. Niemniej jednak podczas wydarzenia znajdziecie wiele ciekawych i interesujących tematów. Ze szczegółowym programem możecie zapoznać się tutaj.

W zeszłym roku Arshania cosplay poprowadziła prelekcję na temat pozowania w cosplayu. Również w tym roku wśród prelegentów znajdziemy tę utalentowaną cosplayerkę, która poprowadzi prelekcję o technikach tworzenia cosplayu. Ciekawy temat, którego nie możemy się doczekać. A wy?

Druga cosplayowa prelekcja to podstawy szycia dla cosplayerów, a poprowadzi ją Miko cosplay. Temat, który na pewno zainteresuje każdego początkującego cosplayera oraz wszystkie osoby, które chciałby poznać podstawy szycia na maszynie.

Na koniec zapraszamy Was do przeczytania relacji z poprzedniej edycji konwentu, abyście mogli zorientować się czego możecie się spodziewać po Konwencie Fantastyki KoKon w Koninie.

KoKon odbędzie się w dniach 23-24 marca 2019.

Czy wybierasz się na KoKon?

  • Tak (77%, 10 głosów)
  • Nie (23%, 3 głosów)

Głosujący: 13

Loading ... Loading ...

Zapraszamy również na stronę konwentu w naszym kalendarzu konwentów i wydarzeń cosplayowych.

Przy okazji chcielibyśmy zaprezentować Wam nową funkcjonalność naszego serwisu, czyli kalendarz konwentów i wydarzeń cosplayowych, w którym znajdziecie konwenty i wydarzenia związane z cosplayem, takie jak spotkania z cosplayerami w galeriach handlowych czy parady cosplay.

Materiały związane z konwentem KoKon

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc komentować.
  Subskrybuj komentarz  
Powiadom o