Rozmowa z SeTsi - muzyka, cosplay i gry

Rozmowa z SeTsi - muzyka, cosplay i gry

Widziałem Twój występ na żywo w stroju Lucky Chloe i był naprawdę świetny. Jak wpadłaś na pomysł takiej prezentacji?

To jest całkiem fajny motyw. Zaczynając tworzyć postać, nie wiedziałam, jaka jest jej historia. Zrobiłam ją rok przed wydaniem gry. Zobaczyłam pierwsze arty i pomyślałam, że muszę zrobić jej cosplay. Po wydaniu gry okazało się, że jest idolką, która lubi śpiewać i tańczyć. Wtedy nie miałam o tym pojęcia i wybierając scenkę, wzięłam pod uwagę jej nick - Lucky. Wymyśliłam prezentację, gdzie Lucky gra na automacie w kasynie i wygrywa główną nagrodę, a w tle leci fajna muzyczka, w której słychać “lucky”.

Bardzo fajnie to wszystko się prezentowało. Powiedz mi, czy planujesz jakieś nowe stroje z gry Tekken?

Możliwe, że zrobię plażową wersję Alisy Bosconovitch.

A z jakichś innych gier? Może z innych bijatyk?

Czekam z niecierpliwością na szóstą odsłonę gry Soul Calibur, gry, z której bardzo lubię postać Tiry. Jak zobaczyłam jej nowy design, to stwierdziłam, że w 2019 roku ją zrobię. A na najbliższą przyszłość planuję wykonać strój Kairi z Kingdom Hearts 3. Chciałabym skończyć ten strój do końca roku, więc czas mnie goni. W planach mam też postać wampirzycy z Code Vein, takie Dark Souls w stylu anime.

A powiedz mi, w czym dzisiaj pojawiłaś się na Tetconie?

Dzisiaj jestem w cosplayu Aoandon z gry Onmyoji. To taka gra na telefon, która jest moją ulubioną grą mobilną. Aoandon to postać, która jest określana mianem Shikigami, czyli demonów japońskich. Należy do klasy SSR czyli najsilniejszych z nich.

Ten rekwizyt, który ze sobą masz, to?

Jest to taka laska z lampionem. Fabularnie w grze jest to postać, która bardzo lubi opowiadać historie i jeśli jakiś człowiek wytrzyma jej setną historię, to ona zabierze mu duszę. Dusze przechowuje właśnie w tym lampionie, w którym zbiera energię życiową.

SeTsi jako Aoandon z Onmyoji, zdjęcie: Adamai, żródło.

Jak już mówimy o Tetconie, jak oceniasz tegoroczną edycję?

Tetcon zawsze miło wspominam. Byłam na każdej edycji, odkąd mieszkam w Trójmieście, i zawsze dobrze się tutaj bawiłam. W tym roku jestem mile zaskoczona naprawdę dużą sceną. Wystąpienie na tej scenie przed publicznością dało mi dużo radości. Podczas tej edycji prowadziłam również dwie prelekcje. Jedną o scenkach w cosplayu, a drugą o pozowaniu do zdjęć w cosplayu. Fajnie jest móc podzielić się swoją wiedzą z innymi. Nie tylko być uczestnikiem, a też dać coś od siebie.

Dziękuję, że poświęciłaś mi czas i pozwoliłaś się poznać mi oraz czytelnikom Cosplaytime.pl

Nie ma problemu, ja też dziękuję za rozmowę.

Odwiedźcie profile społecznościowe naszego gościa:

Zdjęcie w nagłówku: Sarenka z Aparatem, źródło.