Relacja: Sakurakon V

Relacja: Sakurakon V

Sakurakon... No co by tu napisać. Opolski konwent nie specjalnie wyróżniający się od innych tego typu, spokojne spotkanie w mniejszym gronie. Chociaż ten miał parę aspektów, które mnie zaskoczyły.

Po pierwsze: organizacja. Wszystko przemyślane i dobrze zaplanowane. Helperzy byli bardzo pomocni i byli w stanie wszystko wytłumaczyć (nawet takiemu debilowi jak ja), jak czegoś potrzebowałeś spokojnie mogłeś się do nich zwrócić. Rozmieszczenie sal i stoisk było całkiem okej, choć czasami nie dało się swobodnie przejść, ale o tym później.

Następną rzeczą, która mnie (i pewnie nie tylko mnie) zachwyciła, była wszechogarniająca atmosfera spokoju i relaksu. Naprawdę, dawno nie byłem tak zrelaksowany, odstresowany i wyluzowany, jak po tym konwencie. Wspaniały klimat i przemili ludzie sprawiły, że z chęcią bym się wybrał tam jeszcze raz, tylko po to, by znów to poczuć.

Kolejnym aspektem, który zapadł mi w pamięć, był pokaz tańca ognia po konkursie cosplay. Zjawiskowy, niesamowity, piękny pokaz wykonany przez grupę Mantikora, pełen światła, gracji, emocji i magii. Polecam każdemu przeżyć coś takiego lub chociaż podobnego, bo wrażenia są nie do opisania.

Zachwycać się można by było dłuższy czas, ale trzeba też troszkę ponarzekać, bo jakżeby inaczej.

Dwie rzeczy nie podobały mi się na tym konwencie. Pierwsza mniej bolesna dla mnie, to konkurs cosplay. Co prawda zarówno pokazy, jak i zaprezentowane stroje były naprawdę dobre, ale sama formuła była oklepana i nudna. Jedyne co ratowało konkurs, to występ Rayko oraz wcześniej wspomniany pokaz "tańca ognia".

Drugą rzeczą, już bardziej bolesną, było miejsce imprezy. Mimo iż konwent był niewielki i nie było na nim nie wiadomo ilu osób, to przez większość czasu w głównym przejściu i niektórych korytarzach nie dało się przejść lub było to utrudnione.

W ramach małego podsumowania powiem tylko, że konwent naprawdę mi się podobał, dobrze się na nim bawiłem i jest duża szansa, iż wybiorę się na kolejną edycję, co i wam polecam.

Zobacz naszą galerię!